Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-06-15 17:04:31 przez system

Proszowice świętowały

W tym roku Dni Proszowic przypadły na weekend 13 i 14 czerwca. Po raz pierwszy impreza odbyła się na placu targowym przy ul. Królewskiej. Dwudniową zabawę otworzył w sobotę barwny korowód podczas którego uczestnicy z Rynku przeszli ulicą 3 Maja na miejsce proszowickiego targu.

Następnym punktem otwarcia było oddanie przez burmistrza Proszowic Grzegorza Cichego kluczy do miasta, a wszystko to w towarzystwie Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Wojciecha Kozaka, honorowego patrona uroczystości. Tym razem odebrał je Dawid Rojewski, gimnazjalista z Proszowic. Na Dni Proszowic przybył także prof. dr hab. Janusz Skalski, specjalista kardiochirurgii dziecięcej, który z rąk burmistrza otrzymał tytuł „Zasłużony dla Gminy i Miasta Proszowice”. Sobotnie występy uświetnili także uczniowie szkół z terenu gminy Proszowice, przedstawiając kolejno historię miasta w dziewięciu odsłonach. Występy muzyczne i taneczne grup z CKiW oraz koncert gwiazd w klimacie disco-polo zakończyły pierwszy dzień zabawy. Całość uwieńczyła dyskoteka plenerowa.

Niedziela rozpoczęła się występami artystycznymi dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół gminy Proszowice. Po przedstawieniach nadszedł czas na kolejne koncerty. Muzyczny nastrój wprowadził na scenę zespół Prokoncepcja, a zaraz po nim pojawili się także tancerze grupy Twins Steps.

Gwiazda wieczotu - T.Love - przywitał zgromadzonych proszowian słowami „Dobry wieczór Proszowice” i rozpoczął swój koncert. Grupa zagrała wiele przebojów, nawet te z 1990 roku. „Proszowice city dajcie sygnał” mówił do mieszkańców Muniek Staszczyk i sygnał wysłano, bo grupa bisowała dwa razy. Występ formacji zakończyło wykonanie utworu autorstwa Marka Grechuty, „Dni, których jeszcze nie znamy”.

Imprezę zakończono po pokazie sztucznych ogni.