Kategoria: Region
Opublikowano: 2021-12-09 21:18:05 przez eb

Przedświąteczny karp dla Krakowa

10 tys. porcji karpia, kapusta z grochem i pieczywo dla mieszkańców Krakowa – już po raz kolejny wraz z Bartłomiejem Szczoczarzem – właścicielem gospodarstwa rybackiego Dolina Będkowska, organizowany jest bezpłatny przedświąteczny poczęstunek. Kolejny z nich już 10 grudnia, w okolicach pętli tramwajowej „Kurdwanów”.

Smażony karp w chrupiącej skórce to jedno z ulubionych dań wigilijnych. Ryby pochodzą z ekologicznych stawów z Doliny Będkowskiej. Do Krakowa przyjeżdżają już usmażone i gotowe do zjedzenia.

Ubiegłoroczne przedsięwzięcie spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem przez krakowian. Jeszcze na długo przed oficjalnym rozpoczęciem wydawania karpia, ustawiały się kolejki mieszkańców, a w każdym miejscu rozdano około 1500 porcji. Wśród osób, które uczestniczyły w poczęstunku, największą grupę stanowiły osoby starsze i znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej.

– „Przedświąteczny karp dla mieszkańców” jest pomysłem Bartłomieja Szczoczarza – właściciela gospodarstwa rybackiego Dolina Będkowska. Miasto przyjęło tę inicjatywę z otwartymi ramionami i chce mu za nią serdecznie podziękować. Ta nowa tradycja, która się pojawiła w naszym mieście wprowadza mieszkańców w serdeczną, radosną i świąteczną atmosferę. Ubiegłoroczne przedsięwzięcie spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem przez krakowian, mamy nadzieję, że i tak będzie w tym roku "– powiedział Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa ds. Polityki Społecznej i Komunalnej.