Kategoria: Region
Opublikowano: 2022-01-26 20:09:01 przez eb

Przyjedź do Krakowa – rekomenduje ranking TripAdvisor!

Londyn, Kreta, Rzym... a także Kraków! Nasze miasto ponownie znalazło się pośród najpopularniejszych europejskich kierunków podróży w 2022 r. Tak wynika z najnowszego rankingu Travellers' Choice 2022, organizowanego przez uznany na świecie serwis TripAdvisor.

TripAdvisor to jeden z najpopularniejszych serwisów internetowych dla miłośników podróży z całego świata. To tutaj właśnie można odnaleźć rekomendacje turystów, które sprzyjają obraniu kierunku wycieczki i odnalezieniu największych atrakcji w wybranym miejscu. Opinie dotyczą hoteli, restauracji, zabytków, plaż czy górskich widoków. Na podstawie recenzji podróżników, w serwisie co roku powstają rankingi najciekawszych do odwiedzenia zakątków globu. Jakie kierunki uznano za najpopularniejsze w tym roku?

Numerem jeden w Europie okazał się Londyn, na drugim miejscu uplasowała się grecka wyspa Kreta, a na trzecim Rzym. Lista obejmuje 25 pozycji, a na 24. miejscu znalazł się Kraków, jako jedyne polskie miasto w rankingu. Tuż przed Dublinem/

Dlaczego turyści wybierają Kraków?
Wawel, Rynek Główny, kościół Mariacki i Kazimierz to tylko niektóre z najciekawszych według turystów obiektów, które warto tu zobaczyć. To miejsce ukazujące unikatowe dziedzictwo, bogactwo historii i architektury. TripAdvisor docenia miasto także za walory gastronomiczne, podkreślając, że w 2019 r. Kraków otrzymał tytuł Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej (European Capital of Gastronomic Culture).

Miasto festiwali
Według opinii popularnego serwisu, Kraków to również miejsce, w którym co roku odbywa się ok. 100 festiwali i innych wydarzeń o charakterze międzynarodowym. To niewątpliwie jeden z największych atutów, wpływających na atrakcyjność spędzanego tu urlopu.