Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-04-10 15:11:33 przez system

Puchar UEFA Euro U21 już w Polsce

30 czerwca zwycięska drużyna Mistrzostw Europy UEFA Euro U21 Polska 2017 wzniesie go do góry po zakończonym meczu finałowym w Krakowie. Wcześniej Puchar UEFA Euro U21 pojawi się we wszystkich miastach, w których rozgrywane będą mecze turnieju. W piątek 7 kwietnia prezes PZPN i członek Komitetu Wykonawczego UEFA Zbigniew Boniek przekazał to trofeum przedstawicielom wszystkich miast-gospodarzy. Kraków reprezentował doradca prezydenta Krakowa ds. sportu Janusz Kozioł.

Oprócz oficjalnego przejęcia pucharu, podczas panelu dyskusyjnego, przedstawiciele miast-gospodarzy opowiedzieli o stanie przygotowań do turnieju finałowego na 70 dni przed rozpoczęciem imprezy. O kulisach organizacji mistrzostw mówił także prezes PZPN.

– Na takiej imprezie są dwa aspekty działania. Pierwszy dotyczy promocji, czyli tego, że możemy pokazać swoje najlepsze cechy. Gościnność, promocja państwa, serdeczność, sposób życia, umiejętność opiekowania się gośćmi – my chcemy to udowodnić w trakcie finałów. Drugim aspektem jest aspekt sportowy, ale już jako organizatorzy, mamy na niego niewielki wpływ. Możemy stworzyć zawodnikom najlepsze warunki przygotowań, ale to oni wyjdą na boisko i zagrają o triumf w turnieju – powiedział Zbigniew Boniek.

– Już teraz czujemy, że skala turnieju rośnie. Zapewne podobnie jest u moich kolegów, ale w Krakowie Stadion Cracovii rzadko gościł rozgrywki międzynarodowe, ale teraz dla miasta otwiera się nowa możliwość – podkreślił Janusz Kozioł.

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do lat 21 odbędą się od 16 do 30 czerwca w naszym kraju. W turnieju zmierzy się 12 reprezentacji: Polski, Niemiec, Czech, Danii, Włoch, Słowacji, Szwecji, Anglii, Portugalii, Serbii, Hiszpanii i Macedonii. Decyzją Polskiego Związku Piłki Nożnej, Kraków znalazł się wśród sześciu miast-gospodarzy tej imprezy. Oprócz stolicy Małopolski, młodzi piłkarze będą rywalizować w Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Lublinie i Tychach.

W Krakowie zostaną rozegrane mecze eliminacyjne grupy C (znalazły się tam reprezentacje Niemiec, Czech, Danii i Włoch), półfinał oraz finał imprezy. Drużyny zagrają na stadionie miejskim przy ul. Kałuży. W Krakowie i okolicach wytypowano również kilka obiektów, które będą pełnić funkcję centrów treningowych dla reprezentacji i sędziów. Są to stadiony miejskie przy ul. Reymonta 22, na Suchych Stawach, obiekty Bronowianki i Garbarni oraz stadion OSiR-u w Zabierzowie.

Więcej informacji na temat turnieju UEFA Euro U21 Polska 2017 można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.u21poland.com.