Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-06-24 22:33:38 przez system

Rage 2015 wyruszy z Niepołomic

Żeby podziwiać super samochody na żywo nie trzeba jeździć do Dubaju. Wystarczy wiedzieć, kiedy rozpoczyna się 8 edycja Rage’a. W tym roku Rage rozpocznie się 1 lipca na Rynku w Niepołomicach (14.00-20.00). Właściciele luksusowych samochodów i pasjonaci motoryzacji spędzą w mieście dwa dni. 2 lipca wyruszą spod Zamku Królewskiego w Niepołomicach. Start etapu przewidziano w godz. 9.30-11.30.

Rage to kilkudniowe wydarzenie motoryzacyjno-lifestylowe, organizowane w Polsce raz do roku. Uczestnikami są członkowie klubu Elite Circle.

Rage rozpoczyna się 1 lipca na Rynku w Niepołomicach, a kończy pod sopockim Hotelem Mera Spa cztery dni później. Super samochody w liczbie 30 sztuk będzie można zobaczyć m.in. na chcekpointach w Starachowicach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Rawie Mazowieckiej, Skierniewicach i Warszawie. Uczestnicy podczas czterech dni zmagań napotkają na trasie wiele nietypowych zadań i odwiedzą przepiękne zakątki Polski.

    • Przygoda to dobre słowo określające Rage’a, bo zawiera zarówno dobry czas spędzony z ciekawymi ludźmi, jak i nieoczekiwane wyzwania – mówi Robert Rasiński, pomysłodawca wydarzenia - Uczestnicy Rage, to w większości mężczyźni, którzy w codziennym życiu mierzą się z wyzwaniami świata biznesu, ale w trakcie eventu rozwiązują zagadki nie do rozwiązania, testują auta na torach, uczą się jeździć pojazdami wagi ciężkiej czy prowadzą maszyny latające. Każdego roku wymyślamy nowe zaskakujące zadania. – dodaje Rasiński – Uczestnicy Rage otoczeni pięknymi kobietami oraz publicznością zgromadzoną w miastach w których zorganizowane są zadania, są w centrum wydarzeń. To jest ich sposób na relaks i to przyciąga ich do naszego wydarzenia.-*

Na Rage nie ma miejsca na zachowania, które mogłyby wiązać się z łamaniem przepisów prawa o ruchu drogowym – nie jest mierzony czas przejazdu, a zadania nie mają limitu czasowego na ich wykonanie. Głównym elementem rywalizacji załóg, jest odnajdywanie punktów kontrolnych na trasie. W każdym punkcie czekają zróżnicowane zadania, których wykonanie jest oceniane i punktowane przez klubowe Jury. Część z nich, na pierwszy rzut oka, wygląda awykonalnie, jednak duch rywalizacji pokazuje, że niemożliwe staje się możliwe. Tam, gdzie jest to możliwe i bezpieczne, zadania rozgrywane są w przestrzeni publicznej i stanowią atrakcję dla mieszkańców miejscowości, w których są zorganizowane.

Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia Rage 2015 jest firma Elite Circle Group Sp. z o.o.

O Rage:
Rage to cykliczna impreza motoryzacyjno-lifestylowa, która łączy turystykę samochodową, rywalizację, ekskluzywny styl życia z zabawą i przygodą. Uczestnikami są członkowie klubu Elite Circle.

Ideą Rage jest przygoda, zaskoczenie i realizacja zadań pozornie niemożliwych do wykonania. Załogi (kierowcy i piloci) jadący własnymi samochodami, przemierzają trasę według obranego przez siebie scenariusza, opierając się na ogólnych wytycznych organizatora.Większość punktów kontrolnych podczas Rage znajduje się w miejscach dostępnych dla publiczności, dzięki czemu stanowią unikalną atrakcję dla mieszkańców miast, w których są zorganizowane.

O Elite Circle:
Klub Elite Circle zrzesza osoby o wysokim statusie społecznym, miłośników motoryzacji, właścicieli wspaniałych luksusowych aut. Członkowie klubu mogą oczekiwać najwyższych standardów i niecodziennych doznań. Tylko dla klubowiczów firma Elite Circle Group Sp. z o.o, w ramach której działa klub EC, organizuje rokrocznie wydarzenia specjalne w tym także Rage.

www.elitecircle.pl
www.facebook.com/EliteCircle