Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-09-21 16:08:31 przez system

Rajd rowerowy szlakiem architektury drewnianej

Małopolska Organizacja Turystyczna oraz Małopolski Zawiązek Kolarski zapraszają do udziału w rajdzie rowerowym „Obierz kierunek na Szlak Architektury Drewnianej”. 27 września 2015 w Tyliczu.

Wielu turystów przyjeżdża w gorlicko-sądeckie zwabionych naturą i skarbami kultury. Wędrując po szlakach górskich w pasmach Beskidu Sądeckiego i Niskiego, korzystając latem ze sportów wodnych na Jeziorze Rożnowskim i Klimkówce, Dunajcu i Popradzie, śmigając zimą po ośnieżonych stokach – wszędzie spotykają perełki Szlaku Architektury Drewnianej, których nagromadzenie w tym rejonie jest wyjątkowe. To tu znajduje się 6 spośród 8 drewnianych świątyń z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jeszcze do końca września można poznać bogate dziedzictwo Małopolski.

Start i meta rajdu: stadion w Tyliczu, godz. 12:00

Trasy rajdu:
Trasa Mini – 20 km: Tylicz - Powroźnik - Krynica - Roma - Tylicz
Trasa Midi – 30 km: Tylicz - Powroźnik - Krynica - Krzyżówka - Mochnaczka - Tylicz
Trasa Maxi – 40 km: Tylicz - Powroźnik - Krynica - Krzyżówka - Berest - Czyrna - Mochnaczka - Tylicz

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Zapisy w miejscu zbiórki, na stadionie w Tyliczu, w godz. 10:00-11:50.

Ze stadionu w Tyliczu miłośnicy dwóch kółek wyruszą odkrywać Szlak Architektury Drewnianej.
W zależności od wybranej trasy będą mogli odwiedzić wpisaną na Listę UNESCO cerkiew w Powroźniku, a także świątynie w Krynicy-Zdroju, Bereście i Tyliczu. W każdej z nich czeka przewodnik, który oprowadzi uczestników rajdu po obiekcie.

Każdy otrzyma także bezzwrotny numer startowy, mapkę trasy z objaśnieniami i miejscem na uzbierane po drodze naklejki - zdobywcy przynajmniej trzech uhonorowani zostaną pamiątkowymi dyplomami. Po powrocie na wszystkich czekać będzie ciepły posiłek oraz woda mineralna Muszynianka. Dla rowerzystów przygotowano także wiele konkursów z ciekawymi nagrodami.

Poznawanie Szlaku Architektury Drewnianej najlepiej dopasować do ulubionych form aktywności. Z siodełka rowerowego świat prezentuje się atrakcyjniej, a zwiedzanie nie jest nudne. Można się o tym przekonać, biorąc udział w rajdzie rowerowym „Obierz kierunek na Szlak Architektury Drewnianej”.

Regulamin rajdu oraz szczegółowe informacje: www.mot.krakow.pl