Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-06-30 14:42:39 przez system

Referendum o odwołanie Majchrowskiego pewne?

- Mamy przyjemność poinformować, że do wczoraj (29 czerwca) zebraliśmy wymaganą do ważności wniosku o referendum liczbę podpisów – czyli 60 tysięcy – informuje Renata Ropska, dyrektor biura prasowego Łukasza Gibały.

- Nie oznacza to dla nas końca akcji. Będziemy ją prowadzić do 21 lipca (taki termin wyznacza nam ustawa o referendum lokalnym). Chcemy przez ten czas uzyskać poparcie jak największej liczby krakowian dla idei odwołania prezydenta – dodaje.

–Widać wyraźnie, że krakowianie mają już dość betonowania miasta, dość kolesiostwa w urzędzie i dość Jacka Majchrowskiego – komentuje Łukasz Gibała, przewodniczący Logicznej Alternatywy. – Szczerze mówiąc, jesteśmy zaskoczeni. Wiedzieliśmy, że krakowianie są niezadowoleni z tego, co się dzieje w mieście, ale skala tego niezadowolenia przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Nie spodziewaliśmy się, że w tak błyskawicznym tempie zbierzemy wymaganą liczbę podpisów – dodaje Adrianna Siudy, wiceprzewodnicząca LA.

Logiczna Alternatywa przygotowała też kolejny, piąty spot w ramach kampanii towarzyszącej akcji zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania prezydenta Majchrowskiego. Film zatytułowany „Analiza porównawcza” porusza temat kolesiostwa, czyli jednego z naszych dwóch kluczowych argumentów za odwołaniem Jacka Majchrowskiego. Spot jest dostępny TUTAJ