Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-06-14 15:41:42 przez system

Regatta Ultra Trail Małopolska i Eco Fest

Już niebawem na myślenickim Zarabiu (17 - 19 czerwca) pierwsza edycja imprezy biegowej Regatta Ultra Trail Małopolska - trzech biegów górskich, z których najdłuższy sumą przewyższeń i dystansem odpowiada Ultra-Trail du Mont Blanc (UTMB), czyli jednej z najbardziej prestiżowych imprez biegowych świata.

Mowa o biegu UTM170, 170-kilometrowej trasie przez jedne z najpiękniejszych zielonych obszarów Małopolski ? Gorczański Park Narodowy i myślenickie, limanowskie, nowotarskie i krościeńskie lasy. Trasa przecina trzy powiaty i dziesięć gmin. UTM170 i 48-kilometrowy MSM to wyzwanie dla biegaczy zaprawionych w górskich wyzwaniach. Trzeci bieg, 10-kilometrowy M10, dla osób rozpoczynających bieganie po górach, wiedzie przez myślenickie Zarabie i tereny Leśnictwa Uklejna.

Bieganie to jedna z najciekawszych form zwiedzania Małopolski. W pakietach startowych zawodnicy otrzymają materiały informacyjno-promocyjne dotyczące atrakcji terenów, które będą mieli okazję zobaczyć uczestnicząc w imprezie.

Regatta Ultra Trail Małopolska to wydarzenie realizowane pod Patronatem Honorowym Pana Jacka Krupy Marszałka Województwa, Pana Józefa Pilcha Wojewody Małopolskiego i Pana Macieja Ostrowskiego Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

Wydarzeniem towarzyszącym Regatta Ultra Trail Małopolska jest edukacyjny festiwal ekologiczny Eco Fest, który odbędzie się 19 czerwca w Myślenicach na Zarabiu. Zaplanowano różne formy edukacji w 4 strefach: Powietrza, Wody, Ziemi i Ognia. W Strefie Powietrza odbędą się prelekcje o ekoturystyce, questingu i czystym powietrzu - w ciekawej formie, w plenerze. W Strefie Ziemi edukacja przez zabawę dla najmłodszych - będą bańki mydlane, glina samoutwardzalna, Kartonowe Miasto i malowanie na koszulkach. Strefa Ognia to sport: joga, tabata, biegi dla dzieci i zajęcia sportowe dla seniorów. Woda to strefa relaksu - na kocykach, na trawie, z książką, ze smakołykami.