Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-09-12 16:21:46 przez system

Rekord Guinnessa wielickich uczniów

Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieliczce po raz trzeci bierze udział w konkursie Odblaskowa Szkoła, który organizowany jest przez Komendę Wojewódzką Policji pod patronatem m.in. Kuratorium Oświaty, Marszałka Województwa Małopolskiego.

W czwartek 8 września 414 uczniów tej szkoły pobijało rekord Guinnessa. Na głębokości 125 m w zabytkowej Kopalni Soli „Wieliczka” dzieci wraz ze swoimi wychowawcami ustawiły się w „żywy obraz” Polski. Wszyscy uczestnicy mieli na sobie kamizelki odblaskowe, a na rękach odblaskowe opaski.

Symboliczna Polska w komorze Warszawa była nie tylko „odblaskowa”, ale również kolorowa. Uczestnicy założyli na głowy chusty w barwach oznaczających geograficzną różnorodność naszego kraju – od Tatr po Wybrzeże i niebieską wstęgę Wisły.

Miejsce rekordowej próby wybrano nieprzypadkowo. Kopalnia Soli „Wieliczka” chętnie angażuje się w akcje popularyzujące zasady bezpieczeństwa. Bicie rekordu Guinnessa to wspaniała przygoda dla najmłodszych, ale także uświadamianie, jak właściwie i odpowiedzialnie zachowywać się na drodze.

Próba pobicia rekordu została zaliczona, teraz trwa weryfikacja dokumentów i oczekują na wpis do księgi rekordów Guinnessa.

Dzieci z wielickiej „Dwójki” postawiły przed sobą ambitne zadanie. Rok temu zwyciężyły w konkursie pokonując 207 innych szkół z województwa małopolskiego. W tym roku chcą powtórzyć sukces.