Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-03-31 16:00:29 przez system

Rekordowy Festiwal Zawodów

Od 26 do 28 marca w Targach Expo w Krakowie młodzi mieszkańcy Małopolski mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną blisko 200 wystawców oraz 100 przedsiębiorców. Swoją ofertę przedstawiły małopolskie szkoły średnie, szkoły zawodowe, technika oraz uczelnie wyższe o zróżnicowanych profilach.

Uczniowie szkół technicznych prezentowali swoje umiejętności, wykorzystując wiedzę zdobytą w trakcie nauki. Odwiedzający Targi mogli zobaczyć między innymi wykonane przez młodzież; drukarkę 3D, robota obsługującego maszynę do nalewania napojów oraz bezzałogowy statek latający typu dron. Chętne osoby uczestniczyły w akcji ratunkowej Straży Pożarnej, przyglądały się profesjonalnemu zabiegowi kosmetycznemu, a także dowiedziały się jak elegancko i poprawnie obsłużyć przyjęcie.

Przedsiębiorcy obecni na Targach Edukacyjnych Festiwal Zawodów 2015 służyli radą absolwentom szkół poszukującym staży oraz pracy, młodsze osoby mogły wybierać z bogatej oferty praktyk. Wszystko to urozmaicały stoiska, które zachwycały pomysłowością, nie zabrakło na nich motocykli, specjalistycznego osprzętu wojskowego, pielęgniarskiego, a także ekwipunku używanego przez Straż Pożarną.