Kategoria: Region
Opublikowano: 2019-10-03 20:04:28 przez eb

Robert Lewandowski wesprze Mistrzostwa Amp

Amp Futbol (z ang. Amputee Football) to piłka nożna w wykonaniu niepełnosprawnych. A konkretnie – zawodników po amputacji jednej nogi. Za niecały rok mistrzostwa Europy Amp odbędą się w Krakowie. Najlepszy polski piłkarz Robert Lewandowski został właśnie ambasadorem turnieju.

Cieszę się, że mogę wspierać tak fajną, ważną inicjatywę, jak amp futbol. Naszą reprezentację śledziłem podczas mistrzostw w Meksyku i ostatnio, na żywo, podczas Amp Futbol Cup. Jestem pod dużym wrażeniem ich gry i charakteru. To prawdziwi twardziele, którzy zapewniają nam mnóstwo pozytywnych emocji. Zapraszam wszystkich do Krakowa na mecze mistrzostw Europy. To będzie świetna impreza! – mówi Lewandowski.

Finał poprzednich ampfutbolowych mistrzostw Europy oglądało na żywo 41 000 kibiców.

Do Krakowa przyjadą broniący tytułu najlepszych na kontynencie Turcy, liczący na złote medale poprzedni mistrzowie świata Rosjanie, czy bardzo mocni Anglicy, dla których celem będzie z pewnością podium turnieju. Pomimo dużej rywalizacji celem Polaków jest wygranie zawodów, a triumf w ostatnim Amp Futbol Cup po świetnym finale z Rosją pokazał, że biało-czerwoni muszą być zaliczani do grona głównych faworytów imprezy.
Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 13-20 września 2020 r. w Krakowie i weźmie w nich udział 16 reprezentacji. Będzie to pierwsza, tak duża impreza amp futbolu w Polsce. Mecz otwarcia z udziałem naszej reprezentacji odbędzie się 13 września na stadionie Cracovii. Losowanie grup zaplanowano na luty przyszłego roku.

Foto: Piotr Bieniecki