Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-11-12 15:32:01 przez system

Robocomp 2015

14 listopada w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie odbędzie się szósta edycja Festiwalu Robotyki Robocomp 2015 – jednego z najciekawszych wydarzeń tego typu w Polsce.

Jak co roku największą atrakcją festiwalu będą zawody robotów. Blisko sto zespołów będzie rywalizować w kilku konkurencjach, polegających m.in. na wypchnięciu przeciwnika z ringu, podążaniu za czarną linią, wyścigu na torze
z przeszkodami czy pokonaniu labiryntu. Roboty zmierzą się ze sobą w konkurencjach głównych (MiniSumo, StandardSumo, Delphi LineFollower, Delphi LineFollower Enhanced, MicroMouse, Motorola Solutions Freestyle) oraz pokazowych (Delphi LineFollower Light, LegoSumo, MicroSumo, NanoSumo, Wyścig Robotów Kroczących).

Podczas festiwalu robotyki odbędą się także warsztaty dla najmłodszych (prowadzone przez firmę Trybikowo), podczas których uczestnicy będą mogli pracować przy konstruowaniu robotów z klocków Lego. Dodatkowo uczestnicy mogą liczyć na loterie oraz quiz z nagrodami. W trakcie wydarzenia odbędą się również pokazy freestyle oraz prezentacje profesjonalnych robotów i technologii czołowych firm i organizacji związanych z robotyką, elektroniką i automatyką.

Festiwal Robotyki ROBOCOMP jest inicjatywą Koła Naukowego Integra działającego przy Katedrze Automatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH, które na co dzień zajmuje się przede wszystkim konstrukcją robotów mobilnych. Koło Naukowe Integra może poszczycić się licznymi nagrodami, między innymi wieloma medalami zdobytymi na największych zawodach robotów mobilnych w Europie – Robot Challange w Wiedniu.

Eliminacje w poszczególnych kategoriach konkursowych rozpaczną się o godz. 10:00 w holu głównym budynku A-0 (al. Mickiewicza 30). Zarówno eliminacje jak i finał rywalizacji robotów są otwarte dla publiczności, a wstęp na całe wydarzenie jest bezpłatny. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie: www.robocomp.info