Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-08-24 21:25:11 przez system

Rockowe brzmienia w Dobczycach

Zespół Hey z Katarzyną Nosowską będzie gwiazdą Festiwalu Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie” w Dobczycach. 30 sierpnia na scenie pod zaporą zagrają też Paulina Bisztyga, Big Band Dobczyce i Hatbreakers. Koncerty to tylko część atrakcji, które wraz z Festiwalem zawitają do Dobczyc.

Festiwal Funduszy Europejskich to przede wszystkim okazja do spotkania się z małopolskimi beneficjentami funduszy unijnych. Ci nietuzinkowi wystawcy zaprezentują na swoich interaktywnych stoiskach przeróżne formy działalności, zaproszą do wspólnych warsztatów, będzie też można zakupić oryginalne produkty i pamiątki czy skosztować lokalnych przysmaków. Będzie można zobaczyć stoiska kilkunastu wystawców z Małopolski, wśród nich przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji kultury, szkół wyższych i muzeów. Wszyscy oni sięgnęli po środki unijne, wykorzystując je na założenie lub rozwój działalności biznesowej, wytwórczej lub stworzyli nowe, innowacyjne projekty.

W czasie Festiwalu będzie można bliżej przyjrzeć się ofercie Zespołu Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza, który zaprezentuje nowoczesne techniki poligraficzne. Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej pokaże urządzenia do badań energooszczędności budynków. Na stoiskach Grupy TeamWork fototiszert.pl i Bodman Bogusława Maniaka będzie można zamówić koszulkę z własnym projektem nadruku. Tłocznia Chocznia zaserwuje świeże, niepasteryzowane soki owocowe i warzywne. Na stoisku Mago-Bawełniany Raj będzie można zakupić ręcznie tworzone zabawki oraz artykuły wystroju wnętrz. Wody lecznicze „Jan”, „Zuber” i „Słowinka” będą dostępne na stoisku Uzdrowiska Krynicy-Żegiestów, zaś na warsztaty haftu cekinami i koralikami zaprosi Pracownia Strojów Ludowych i Stylizowanych „Hen-Haft” Henryki Poniewierskiej.

W części popołudniowej przygotowano konkursy z nagrodami, w których będzie można wygrać m.in. rower, hulajnogę czy deskorolkę. Festiwalowi w Dobczycach towarzyszy też konkurs „Podbij Małopolskę!”, a na stoisku Funduszy Europejskich można zdobyć kolejną pieczątkę (szczegóły na stronie www.fundusze.malopolska.pl/konkurs). Do wygrania nowoczesny sprzęt elektroniczny.

Wieczorem koncerty muzyczne, z udziałem m.in. Big Band Dobczyce, czyli jednego z najlepszych big-bandów w Małopolsce. Grupa zagra największe przeboje muzyki rozrywkowej, a także standardy swingowe i jazzowe. Paulina Bisztyga – malarka, kompozytorka i piosenkarka, zaśpiewa utwory ze swoich albumów „Nie ma co się bać”, „Proste jest prawo miłości” i „Z miłości”. Tuż przed gwiazdą wieczoru zagra Hatbreakers, zespół określający swoją twórczość jako „Orbital Pop”. W 2015 r. grupa wydała debiutancka płytę „Yeti Superstar” i stale powiększa grono fanów, dzięki żywiołowym koncertom oraz udziałowi w programach „Must Be the Music” i X Factor.

Gwiazdą wieczoru będzie Hey, jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych, istniejący od 1992 r. Ich twórczość to znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej. Hey i Katarzyna Nosowska są najczęściej nominowanymi artystami w historii nagród „Fryderyki”, zdobyli ich w sumie 23.