Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-04-22 20:39:47 przez system

Rok Świętego Jana Pawła II w Krakowie

Najbliższy weekend upłynie w Krakowie pod hasłem wydarzeń związanych z obchodami Roku Świętego Jana Pawła II. Województwo Małopolskie, Miasto Kraków i Instytut Dialogu Międzykulturowego Jana Pawła II, zapraszają na niezwykłe chwile wspomnień o wyjątkowym Małopolaninie.

W programie m.in. koncert na Rynku Głównym, wielkoformatowe widowisko 3D, wystawa multimedialna i wirtualne zwiedzanie miejsc bliskich Ojcu Świętemu.

W sobotę spacerując krakowskimi Plantami, od ul. Franciszkańskiej do Poselskiej, będziemy mogli obejrzeć multimedialną wystawę „Bądźcie dla świata obliczem miłości”. To kronika spotkań Św. Jana Pawła II z dziećmi i młodzieżą, przedstawicielami różnych kultur i wyznań w Stolicy Apostolskiej i na całym świecie. 64 plansze zapełniają zdjęcia z egzotycznych podróży zagranicznych, niecodziennych gestów i zaskakujących reakcji wiernych na Papieża Polaka. Nowością tegorocznej wystawy jest zastosowanie do prezentacji zdjęć techniki stereoskopowej (3D).

Wieczorem koncert Eleni (godz. 20.30), a następnie pokaz mappingu. Na frontowej ścianie Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3 rozbłyśnie projekcja multimedialna w technologii 3D. Tegoroczna animacja Okna Papieskiego poprowadzi widzów w miejsca szczególnie istotne dla naszego narodu oraz przypomni ważne wydarzenia historyczne.

W niedzielny wieczór w Rynku Głównym w Krakowie odbędzie się koncert Błogosławieni Miłosierni z udziałem znanych artystów polskich m.in.: Zbigniew Wodecki, Golec uOrkiestra, Janusz Radek, Ania Wyszkoni, Pectus, Sylwia Grzeszczak i Andrzej Lamper.

Koncert wpisuje się w przygotowania Krakowa do przyjęcia młodych ludzi z całego świata na spotkanie z Papieżem Franciszkiem. Widowisko będzie wzbogacone fragmentami wystąpień św. Jana Pawła II skierowanymi do młodych.

25-26 kwietnia 2015 r.
Kraków: Planty, ul. Franciszkańska 3, Rynek Główny.