Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-03-11 12:41:09 przez system

Rozlicz swój PIT w Gemini

W dniach 13–15 marca w Gemini Park Tarnów będzie można bezpłatnie uzyskać pomoc w wypełnieniu PIT-u, a także złożyć go elektronicznie do właściwego urzędu skarbowego.

W wypełnianiu zeznań podatkowych pomagać będą specjaliści z Urzędu Skarbowego.

Punkt Pomocy Podatnikom zlokalizowany zostanie w części restauracyjnej Centrum Handlowego, przy restauracji KFC. Dyżury pełnione będą od piątku 13 marca, do niedzieli 15 marca włącznie, w godzinach 12:00 – 18:00.

Specjaliści z Urzędu Skarbowego w Tarnowie rozliczać będą wszystkich podatników, niezależnie od tego, do którego urzędu skarbowego przynależą, udzielą szczegółowych informacji oraz pomogą w kwestii ulg podatkowych i odliczeń. Co istotne, pomogą wprowadzić PIT do systemu e-Deklaracje i sprawnie wysłać go przez Internet do dowolnego urzędu skarbowego.

Pomoc urzędników będzie w pełni darmowa.

Aby z niej skorzystać należy zgłosić się z otrzymanym od pracodawcy rozliczeniem PIT-11, lub z innymi dokumentami potwierdzającymi dochód w 2014 roku, czy poświadczeniami dokonania wydatków, będących podstawą do odliczenia. Chętni powinni mieć przy sobie kwotę przychodu lub kopię PIT-u za 2013 rok, które będą podstawą do celów identyfikacji tożsamości w systemie komputerowym Ministerstwa Finansów.

Urzędnicy w Punktach Pomocy Podatnikom nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.