Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-10-21 15:19:25 przez system

Rusza Młodzieżowa Szkoła Animatora

Już 28 października 40 młodych osób z różnych stron diecezji tarnowskiej (przedstawiciele różnych ruchów i stowarzyszeń młodzieżowych z 25 parafii) rozpocznie naukę w ramach VII edycji Młodzieżowej Szkoły Animatora.

MSA to cykl 5 weekendowych szkoleń, które przygotowują młodzież do skutecznej posługi animatorskiej w parafii i dekanacie. To czas modlitwy, integracji, nauki i odkrywania swoich talentów. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalistów w danej dziedzinie w grupie max. 40 osób, co pozwala na precyzyjne przygotowanie młodych do podejmowania nowych wyzwań. Na szkoleniu pojawią się zagadnienia z zakresu m.in. psychologii i motywacji, mediów i społeczeństwa, komunikacji i zarządzania, a także liturgii i integracji. W centrum szkolenia znajdują się rekolekcje ewangelizacyjne, które pozwalają na pogłębienie relacji z Chrystusem i drugim człowiekiem w animatorskiej wspólnocie.

Pierwszy panel odbędzie się w dn. 28-30 października w Dom Formacji Misyjnej Diecezji Tarnowskiej im. ks. Jana Czuby w Czchowie-Kozieńcu. Ukończenie całego szkolenia potwierdzone jest poprzez nadanie certyfikatu z podpisem Biskupa Diecezjalnego.

Organizatorem MSA jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej.