Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-05-09 19:25:21 przez system

Rusza remont wiaduktu w Myślenicach

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczyna budowę nowego wiaduktu nad "Zakopianką". Utrudnienia rozpoczną się już w połowie maja i potrwają ok. 14 miesięcy.

Na czas przebudowy dla pieszych powstanie specjalna kładka, by bezpiecznie mogli przedostać się na druga stronę "Zakopianki". Kierowcy natomiast, jadący od strony Polanki do Myślenic, będą kierowani na wybudowaną przełączkę, a następnie drogą krajową nr 7 do skrzyżowania z ul. Słowackiego. Pojazdy jadące od Myślenic w stronę Polanki będą kierowane na drogę krajową nr 7 do skrzyżowania z miejscowością Polanka.

W trakcie prac zostanie wprowadzonych kilka etapów zmian organizacji ruchu. Podczas realizacji zasadniczych robót budowlanych utrzymany będzie ruch po obu jezdniach dwoma pasami , natomiast okresowo będzie ograniczany do jednego pasa ruchu na danej jezdni. Podczas budowy kładki dla pieszych oraz rozbiórki starego obiektu ruch odbywać się będzie tylko jedną jezdnią jako dwukierunkowy.

Stary wiadukt w Myślenicach wybudowany został w 1972 r. Według ekspertyzy stanu technicznego obiekt w obecnym stanie technicznym nie spełnia podstawowych wymagań i standardów, nie nadaje się także do racjonalnej przebudowy.

O wprowadzanych zmianach w organizacji ruchu GDDKiA Oddział w Krakowie będzie informować na bieżąco w lokalnych mediach oraz na swojej stronie internetowej: http://utrudnienia.gddkiakrakow