Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-12-13 08:33:33 przez system

Rusza świąteczna rywalizacja małopolskich miast

Już po raz ósmy startuje akcja „Świeć się z Energą”, podczas której zostaną wybrane najpiękniej rozświetlone miasta w Polsce. W ramach przygotowanej przez Grupę Energa zabawy, miejscowości rywalizują o tytuł świetlnej stolicy kraju, ale także charytatywne nagrody.

Miasto z każdego województwa, które zdobędzie najwięcej głosów w plebiscycie otrzyma energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 000 zł. Kraków, Nowy Sącz, Krynica-Zdrój, a może Nowy Targ? Które z miast w województwie małopolskim zdobędzie najwięcej głosów w plebiscycie? Mieszkańcy, której z miejscowości połączą siły, by zdobyć nagrody i pomóc innym? Czas poczuć świąteczną atmosferę i zjednoczyć się we wspólnym celu.

Od kilkunastu lat do świątecznych tradycji śmiało możemy dodać dekorowanie miejskich przestrzeni. Jak co roku, w grudniu miejscowości w Polsce rozświetla blask świątecznych iluminacji! Tysiące światełek i dekoracji zdobią ulice, place i skwery, które trafiając na mapę wyjątkowych miejsc, gdzie panuje świąteczna atmosfera, przyciągają turystów z całej Polski, którzy podążają po kraju za magicznymi blaskiem. Iluminacje stają się powodem do dumy mieszkańców i okazją do tego, by wziąć udział w kolejnej edycji świątecznej, dobroczynnej zabawy „Świeć się z Energą” i wygrać sprzęt AGD dla miejskiej instytucji. W ubiegłym roku o nagrodę w etapie wojewódzkim walczyli mieszkańcy 14 miast Małopolski. Które z miast w tym roku przystąpi do rywalizacji i zakwalifikuje się do ogólnopolskiego finału? Plebiscyt rusza 12 stycznia.

Dobroczynny plebiscyt

Grupa Energa już po raz ósmy mobilizuje miasta do tworzenia niezapomnianych, świątecznych iluminacji, a możliwość rywalizacji o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” oraz zdobycia nagród o wartości 200 000 zł na cele charytatywne sprawia, że w tworzenie niepowtarzalnego nastroju akcji „Świeć się z Energą” włączają się również mieszkańcy.

- Chcemy, by plebiscyt miast był nie tylko okazją do pochwalenia się pięknymi iluminacjami, ale także czasem, w którym mieszkańcy i miasto w równym stopniu angażują się w pomoc osobom potrzebującym. Dzięki temu, że wszystkim stronom przyświeca szczytny cel, wierzymy, że możemy liczyć na zaangażowanie lokalnych społeczności, urzędów miast oraz wszystkich amatorów fotografii. Święta to przecież czas, w którym na pierwszym miejscu jest zawsze drugi człowiek - mówi Michał Lemański, dyrektor departamentu marketingu.

Miasta rywalizują ze sobą w dwóch etapach: regionalnym i ogólnopolskim. Najpierw z każdego województwa zostaje wyłoniony zwycięzca, który otrzyma nagrodę o wartości 10 000 zł. Prawdziwe emocje towarzyszą uczestnikom zabawy w finale ogólnopolskim, w którym pomiędzy 16 miastami toczy się walka o tytuł „Świetlnej stolicy Polski” i nagrodę główną, energooszczędny sprzęt o łącznej wartości 50 000 zł. W poprzedniej edycji najpiękniej oświetlonym miastem w Małopolsce został Nowy Sącz, wygrywając ze stolicą regionu – Krakowem. Czy i w tym roku mobilizacja mieszkańców pozwoli na zdobycie nagród i wejście do ogólnopolskiego finału? W plebiscycie nawet najmniejsze miasto ma szansę na wygraną! Liczy się lokalny patriotyzm i mobilizacja mieszkańców. Na najpiękniej oświetloną miejscowość Internauci będą mogli głosować w obu etapach, za pomocą dedykowanych formularzy w serwisie SwiecSie.pl oraz wysyłając SMS-y. Zwycięskie miasto w województwie poznamy 12 stycznia!

Fotografuj i #SWIECSIE!

Piękne dekoracje na ulicach miast, w naszych domach czy ogrodach nie tylko tworzą świąteczną atmosferę, ale mogą inspirować do tworzenia niezwykłych zdjęć. W ramach akcji „Świeć się z Energą” organizowany jest tradycyjny konkurs fotograficzny, w którym nagrodzone zostaną zdjęcia najlepiej oddające świąteczny klimat. Konkurs kierowany jest do wszystkich – zarówno pasjonatów - amatorów fotografii, jak i profesjonalistów. W konkursie może wziąć udział każdy, kto chce pochwalić się swoimi umiejętnościami. Liczy się pomysł i ciekawy kadr, w którym jury konkursu dostrzeże magię Świąt. Do zdobycia jest ponad 100 nagród, o łącznej wartości 50 000 zł, w tym warsztaty fotograficzne z Lidią Popiel – fotografką i wykładowczynią w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Każdy uczestnik może zgłosić na stronie SwiecSie.pl w ramach konkursu fotograficznego łącznie osiem zdjęć o świątecznej tematyce, w czterech kategoriach do wyboru: Mój Dom, Moja iluminacja, Moje miasto i Moi Bliscy.
Konkurs podzielony jest na dwa etapy: regionalny i ogólnopolski. Zgłoszone prace będą oceniać Internauci oddając na nie swoje głosy, a także jury, pod przewodnictwem Lidii Popiel. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikują się wszystkie zdjęcia z etapu regionalnego (trzy najlepsze fotografie z każdego województwa) oraz wybrane przez jury dodatkowe 10 zdjęć z każdej kategorii. Łącznie w finale o nagrody powalczą autorzy 88 zdjęć. Nagrodą główną w konkursie są warsztaty fotograficzne z Lidią Popiel. Nagrody rzeczowe to aparat Olympus, iPad air oraz bony na zakupy w sklep.energa.pl.

Konkurs fotograficzny będzie rozgrywał się również na portalach społecznościowych. Wśród zdjęć zamieszczonych z oznaczeniem #SWIECSIE jury wybierze 3 najlepsze prace i nagrodzi smartfonem, a pozostałych laureatów bonami zakupowymi.

Plebiscyt miast zasilany dobrą energią

„Świeć się z Energą”, to trwająca do końca stycznia 2017 r. akcja, na którą składają się trzy kategorie konkursowe. Ogólnopolski plebiscyt miast, w którym zostanie wyłoniona najpiękniej rozświetlona miejscowość i konkurs fotograficzny, w którym nagrodzone zostaną najpiękniejsze zdjęcia oddające blask świątecznej atmosfery. Akcja „Świeć się z Energą”, to także konkurs na najpiękniejsze iluminacje galerii handlowych, których oświetlenie wpisuje się w świąteczny klimat miasta. W plebiscycie, w którym wyłonimy najpiękniej udekorowany obiekt handlowy, laureat wybrany w dwuetapowym głosowaniu, oprócz tytułu „Jaśnie galeria”, wygra kampanię reklamową w serwisie WP.pl.
Więcej informacji na stronie konkursu SwiecSie.wp.pl oraz na facebook.com/SwiecSie.

W zeszłym roku w plebiscytach rywalizowało ponad 220 miejscowości i 80 galerii handlowych, do konkursu fotograficznego zostało zgłoszonych prawie 3000 zdjęć, a nagrody o łącznej wartości 200 tys. złotych trafiły do ponad 70 placówek społecznych w całej Polsce!

Harmonogram „Świeć się z Energą”
• I etap dla konkursu miast i indywidualnego: 12.12.2016-8.01.2017
• start głosowania 15 grudnia 2016
• II etap dla konkursu miast: 12-29 stycznia 2017
• II etap dla konkursu użytkowników: 12-22 stycznia
• decyzja jury dla II etapu konkursu indywidualnego: do 31 stycznia 2017.

Organizatorami „Świeć się z Energą” są Energa SA i Grupa Wirtualna Polska, zaś jego partnerami są: Energa Oświetlenie, Olympus Polska, Electrolux i oficjalny sklep internetowy akcji sklep.energa.pl.