Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-06-02 15:44:21 przez system

Ruszają rodzinne wędrówki po Beskidzie Wyspowym

Na początek Urbania Góra w Tokarni

W niedzielę 5 czerwca startuje cykl rodzinnych wędrówek po Beskidzie Wyspowym organizowanych w ramach akcji "Odkryj Beskid Wyspowy 2016". Rozpoczynamy od zdobywania Urbaniej Góry w Tokarni, a kończymy 4 września na Lubogoszczy. Udział jest bezpłatny, nie trzeba się rejestrować, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki.

5 czerwca 2016 – Urbania Góra
Tokarnia (zbiórka k/Urzędu Gminy ), godz. 9.00 - szlak czarny Kalwaria Tokarska – Urbania Góra – szlak czarny Krzeczów

Zgodnie z programem akcji Odkryj Beskid Wyspowy organizowanej przez Forum Gmin Beskidu Wyspowego (18 Gmin z Małopolski) przy współfinansowaniu programu "Małopolska Gościnna" zostanie zorganizowanych 17 wędrówek ( w tym 2 nocne) po Beskidzkich Wyspach.

Dla bardziej wytrawnych turystów wytyczony jest Główny Szlak Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Wyspy" liczący 320 km , 53 "wyspy" i przebiegający przez najbardziej atrakcyjne miejsca i góry Beskidu Wyspowego. Szlak został wyznaczony w formie pętli i można go rozpoczynać w dowolnym miejscu. Dla zdobywców GSBW czekają diamentowe, złote i srebrne rysie. Na całej trasie wspólnie z Nadleśnictwem w Limanowej zamontowano stylowe słupki informacyjne z QR kodem oraz przygotowano bezpłatną aplikację na komórki Android , którą można pobrać ze strony www.odkryjbeskidwyspowy.pl.

Każdy uczestnik bierze udział w wędrówkach na własną odpowiedzialność.

Miłośników muzyki, tańca i dobrej zabawy zapraszam w lipcu na cykl 9 imprez pod nazwą IV Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Rytmy i Smaki", na którym będzie przedstawiony bogaty dorobek i tradycje górali Zagórzan, Kliszczaków, Białych Górali, Podhalan i Lachów.
Na koniec akcji Odkrywania Beskidu Wyspowego 11 września zapraszamy do Rabki Zdrój na VI Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego"Beskidzka Podkówecka".
Oprócz tego, 26 czerwca odbędzie się Galicyjski Piknik Kolejowy. Zapraszamy na stację w Dobrej , gdzie po raz kolejny podejmiemy próbę pobicia rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej .

Wszystkie informacje na stronie www.odkryjbeskidwyspowy.pl