Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-07-19 19:27:26 przez system

ŚDM w Brzesku

Nie tylko Bochnia zatętni różnojęzycznym gwarem podczas zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Od poniedziałku 25 lipca do Brzeska zawitają pierwsi pielgrzymi i zjeżdżać się będą praktycznie do końca tygodnia, kiedy, jak wynika ze wstępnych obliczeń, będzie ich ponad sześć tysięcy.

Większość z nich, około 75%, stacjonować będzie w domach prywatnych, reszta w szkołach. Przyjadą Włosi, Francuzi, Węgrzy, mieszkańcy Czadu i Burkina Faso.

Już we wtorek 26 lipca pielgrzymi udadzą się do Krakowa na mszę inaugurującą ŚDM, na środę zaś dla tych odwiedzających, którzy zechcą ten dzień spędzić w miejscu zakwaterowania przygotowano katechezy, po południu zaś odbędzie się Festiwal Młodych. W środę po południu odbędzie się Festiwal Młodych i Sportu, w ramach którego odbędą się koncerty i artystyczne prezentacje na scenie przy Placu Kazimierza Wielkiego oraz międzynarodowe zawody sportowe, rozgrywane na boiskach obok basenu oraz w kręgielni.

W czwartek przed południem odbędą się katechezy dla pielgrzymów, po południu pojadą do Krakowa, gdzie powitają papieża Franciszka. Plan na piątek jest podobny, rano pielgrzymi wezmą udział w mszach obcojęzycznych, po południu ponownie pojadą do Krakowa, gdzie odprawiona zostanie droga krzyżowa. W sobotę od rana młodzi wyjeżdżają na mszę do Łagiewnik, po której udadzą się do Campusu Misericordie w Brzegach, gdzie będzie miało miejsce całonocne czuwanie aż do niedzieli. Tego dnia około 10.00 będzie celebrowana msza posłania, po której pielgrzymi wracają do parafii i wyjeżdżają do swoich domów.