Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-04-13 17:18:31 przez system

Skaldowie przy niepołomickim czakramie

Skaldowie (Andrzej i Jacek Zielińscy) będą gośćmi Agnieszki Rösnerówny i Edwarda Zawilińskiego podczas najbliższego Spotkania przy Czakramie wPiwnicy Gotyckiej Zamku Królewskiego 24 kwietnia o godz. 20.00.

Skaldowie powstali w 1965 roku w Krakowie. To zespół – legenda, jedna z najbardziej oryginalnych, a zarazem najbardziej popularnych grup utworzonych w Polsce.

W tym roku Skaldowie będą obchodzić 50-lecie swojej działalności. W ich bogatej twórczości (grupa wydała kilkanaście albumów) znaleźć można nie tylko różne odmiany beatu, popu, ale również niezwykle popularny w latach 70. rock progresywny, a nawet jazz-rock.

Chyba każdy słyszał największe przeboje grupy: "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał", "Cała jesteś w skowronkach", "Prześliczna wiolonczelistka", czy "Nie widzę ciebie w swych marzeniach".

Andrzej Zieliński - główny kompozytor i lider zespołu, w swoich kompozycjach kreatywnie wykorzystuje i przetwarza wspomniane gatunki, często wzbogacając je o elementy muzyki góralskiej i klasycznej. Dzięki temu twórczość Skaldów ma oryginalny i niepowtarzalny charakter i mimo upływu lat utwory nadal brzmią świeżo i porywająco.

Więcej na oficjalnej stronie zespołu www.skaldowie.pl.

24 kwietnia, godz. 20.00, Piwnica Gotycka, Zamek Królewski w Niepołomicach.

Wstęp wolny.