Kategoria: Region
Opublikowano: 2018-04-20 20:04:08 przez system

Śmierć motocyklisty pod Gdowem

Kierowca Audi wymuszał, motocyklista nie miał uprawnień

Jak ustalili przybyli na miejsce funkcjonariusze wielickiej drogówki kierujący motocyklem 22-letni mieszkaniec powiatu wielickiego jechał od miejscowości Gdów w kierunku Wieliczki. W pewnym momencie z jednej z dróg podporządkowanych z prawej strony motocyklisty, wyjechał kierujący Audi 27-letni mieszkaniec powiatu wielickiego, który podróżował z żoną w zaawansowanej ciąży.

Pomimo podjętej próby uniknięcia zderzenia przez kierującego Audi, motocyklista z dużą siłą uderzył w pojazd a motocykl został odrzucony kilkadziesiąt metrów dalej. Mimo trwającej kilkanaście minut akcji reanimacyjnej przez jedną z mieszkanek gminy Biskupice, która zasługuje na wielkie uznanie za okazaną postawę, nie udało się uratować życia motocykliście. Pasażerka Audi nie odniosła żadnych obrażeń. Likwidujący zdarzenie policjanci ustalili również, że kierujący motocyklem nie posiadał stosownych uprawnień do kierowania motocyklami.

Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieliczce prowadzone są dalsze czynności w tej sprawie przez KPP w Wieliczce, które pozwolą ustalić dokładne przyczyny tego zdarzenia.