Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-04-07 15:26:13 przez system

Solnym szlakiem do Wieliczki

Już w sobotę, 8 kwietnia na stacji Wieliczka Park o godzinie 11:07 spodziewać się będzie można pierwszego z trzech przejazdów zabytkowego składu pociągu z Krakowa do Wieliczki.

By jak najbardziej poczuć klimat tamtych dni, miłośnikom kolei oraz mieszkańcom, gościom, towarzyszyć będą podczas przejazdów aktorzy – animatorzy Grup Rekonstrukcji Historycznej Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, przebrani w stroje podróżnych z minionej epoki – przedstawicieli dawnego świata podróży.

Stałym elementem przejazdów będzie postać dyżurnego ruchu z zielonym lizakiem w ręku, który będzie „odprawiał” pociągi z poszczególnych stacji, a w czasie jazdy pociągu opowie pasażerom o tradycjach związanych z zawodem kolejarza.

W wagonach przeprowadzane będą konkursy wiedzy o regionie nagradzane drobnymi upominkami. W specjalnie uruchomionym retro-wagonie barowym oferowane będą pasażerom ciepłe i zimne napoje oraz przekąski. O bezpieczeństwo i wygodę pasażerów w pociągu zadbają przeszkoleni i doświadczeni konduktorzy.

W tym roku odbędą się trzy przejazdy z Krakowa Głównego do stacji Wieliczka Park i powrót do stacji Kraków Główny. Zainteresowanie pierwszą w tym roku okazją do przejazdu pociągiem retro jest ogromne, świadczy o tym chociażby fakt, że już w dwa dni po "otwarciu kas" zabrakło biletów na wszystkie trzy przejazdy z Krakowa do Wieliczki.

Rozkład jazdy:
I kurs – odjazd z Krakowa Głównego o 10:43, przyjazd do Wieliczki Park o 11:07. Powrót o godzinie 12:31, przyjazd do Krakowa Głównego o godzinie 12:54.
II kurs – odjazd z Krakowa Głównego o 14:06, przyjazd do Wieliczki Park o 14:38. Powrót o godzinie 15:02, przyjazd do Krakowa Głównego o godzinie 15:38.
III kurs – odjazd z Krakowa Głównego o 15:47, przyjazd do Wieliczki Park o 16:08. Powrót o godzinie 16:33, przyjazd do Krakowa Głównego o godzinie 16:57.

Szczegóły tego historycznego przejazdu można znaleźć na stronie Kolei Galicyjskich.