Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-04-22 11:45:06 przez system

„Spotkanie z Historią” w Wierzchosławicach

Wójt Gminy Wierzchosławice Zbigniew Drąg oraz Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach zapraszają w piątek 22 kwietnia na "Spotkanie z historią", poświęcone Żołnierzom Niezłomnym z gminy Wierzchosławice. Rozpoczęcie o godz. 17:00 r. w auli Centrum Kultury Wsi Polskiej.

Wykład, dotyczący działalności Żołnierzy Wyklętych na terenie Gminy Wierzchosławice oraz represjom komunistycznym na tym terenie, wygłosi doktor Michał Wenklar z krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. W programie również program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach, a poświęcony m.in. pamięci Adama Boryczki (na zdjęciu) - pochodzącego Wierzchosławic cichociemnego i żołnierza niezłomnego.

Spotkanie będzie okazją do promocji książki "Represje komunistyczne w Tarnowskiem 1945–1956" autorstwa dr Marii Żychowskiej. Wspomniane opracowanie, w trzech tomach poświęconych represjom w powiecie tarnowskim, dąbrowskim i brzeskim będzie można również w tym dniu zakupić. To bardzo wartościowa pozycja pozwalająca poznać trudne losy naszego regionu.

Wstęp wolny. Zapisy i szczegóły w recepcji Centrum Kultury oraz pod nr tel. 014 657 57 57. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność odbioru bezpłatnych wejściówek.