Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-06-20 15:55:53 przez system

Spowodował kolizję, mając prawie 3 promile alkoholu

W aucie przewoził trójkę swoich dzieci

19 czerwca przed godz. 13 w Laskowej, w zaparkowanego przed jednym ze sklepów osobowego volkswagena uderzył opel. Kierowca volkswagena - 55 latek pakował w tym czasie zakupy do swego auta, na szczęście nic mu się nie stało.
Mężczyzna ten widząc, że kierowca opla znajduje się pod działaniem alkoholu, zabrał kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając 39-latkowi dalszą jazdę.

W oplu oprócz kierowcy znajdowało się troje dzieci w wieku 13, 8 i 4 lat. Na szczęście żadne z nich nie ucierpiało. Po badaniach w karetce zostały przekazane przybyłej na miejsce matce. Policjanci sprawdzili trzeźwość obydwu mężczyzn, 55-latek był trzeźwy, natomiast kierowca opla miał w wydychanym powietrzu prawie 3 promile alkoholu.

Decyzją prokuratora został zatrzymany i osadzony w areszcie limanowskiej komendy, gdzie trzeźwieje. Zatrzymano mu prawo jazdy, mężczyzna odpowie za jazdę po pijanemu, narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Za pierwsze z przestępstw grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat za drugie do 5. Sprawa trafi do sądu. Dzięki właściwej postawie 55-latka, który uniemożliwił kierowcy Opla dalszą jazdę, nie doszło być może do kolejnej tragedii na drodze.