Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-04-08 15:08:55 przez system

Sprawca napadu na bank zatrzymany

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 51-letniego mieszkańca podkrakowskiej miejscowości, który jest podejrzany o napad na placówkę bankową w Krakowie. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do napadu doszło 4 kwietnia. Do jednej z placówek bankowych na Dębnikach wszedł zamaskowany mężczyzna, który podszedł do kasjerki i strasząc ją przedmiotem przypominającym broń, zażądał wydania pieniędzy. Pracownica banku, z obawy o życie własne oraz klientów, wydała pieniądze, wówczas napastnik spakował je do trzymanej przy sobie torby i wybiegł.

Wezwani na miejsce policjanci przystąpili do ustalania szczegółów zdarzenia i poszukiwań sprawcy Zabezpieczone na miejscu ślady trafiły do szczegółowych badań w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie rozmawiali ze świadkami zdarzenia, zabezpieczyli monitoring, który następnie szczegółowo przeanalizowali i zebrali wiele szczegółowych informacji, które pozwoliły na wytypowanie sprawcy Został on zatrzymany. To 51-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego.

Został już przesłuchany. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego przedstawiono mu zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.