Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-07-01 14:50:11 przez system

Startuje 17 edycja Wielkiego Odkrywania Małopolski

Chata z klimatem, miejsce niezwykle, małopolska osobowość turystyki – jeśli macie takie ulubione miejsce i osobę, która według Was zasługuje na takie miano, koniecznie zgłoście swoich kandydatów w startującym dziś (1 lipca) plebiscycie Wielkie Odkrywanie Małopolski. Swoich kandydatów można zgłaszać w 8 kategoriach do 15 lipca.

Wielkie Odkrywanie Małopolski to plebiscyt, w którym wyszukiwane i promowane są w naszym regionie najlepsze miejsca do zaoferowania turystom. Dzięki tej akcji powstała wyjątkowa lista wartych do zobaczenia atrakcji, sprawdzonych miejsc noclegowych i lokali, w których serwowane jest naprawdę dobre jedzenie. Co odkryjemy w tym roku? Wszystko zależy od Państwa!

Plebiscyt Wielkie Odkrywanie Małopolski składa się z dwóch etapów. Pierwszy rozpoczyna się już dzisiaj i potrwa do 15 lipca 2016 r. Kandydatów w poszczególnych kategoriach można zgłaszać na emitowanych w dzienniku „Gazeta Krakowska" kuponach, lub za pomocą poczty elektronicznej na adres wom@gk.pl lub przez strony internetowe współorganizatorów. Kupon trzeba dostarczyć osobiście lub przesłać na adres al. Pokoju 3, 31-548 Kraków, z dopiskiem „WOM”.

Zgłaszać można m.in. miejscowości, gminy, wydarzenia kulturalne, artystyczne, sportowe, gospodarstwa agroturystyczne, bazy noclegowe i gastronomiczne oraz konkretne osoby. Spośród nadesłanych zgłoszeń kapituła wybierze kandydatów, którzy przejdą do drugiego etapu plebiscytu.

Kategorie Plebiscytu „Wielkie Odkrywanie Małopolski 2016”:
Miejsce Niezwykłe - miejscowość / gmina
Atrakcja Turystyczna
Wydarzenie
Smacznie I Z Tradycją - baza gastronomiczna
W Gościnie - baza noclegowo – wypoczynkowa, ośrodki spa
Chata Z Klimatem - agroturystyka
Małopolska Osobowość Turystyki
Przewodnik Turystyczny – nagroda im. dr. Mieczysława Orłowicza

Pełna lista zgłoszonych kandydatów zostanie ogłoszona 5 sierpnia 2016 r.

Drugi etap plebiscytu to głosowanie na najlepszych.
Poparcie dla poszczególnych kandydatów wyrazić będzie można poprzez kupony do głosowania publikowane w dzienniku „Gazeta Krakowska”, wysłanie wiadomości SMS (zakup e-wydania dziennika), stronę internetową i za pośrednictwem aplikacji internetowej facebook.

Na głosy organizatorzy będą czekać od 5 sierpnia 2016 r. do 6 września 2016 r. (do północy).

Lista laureatów plebiscytu zostanie opublikowana w "Gazecie Krakowskiej" najpóźniej 8 października 2016 r.

Zwycięzcy plebiscytu w poszczególnych kategoriach otrzymają okolicznościowe tablice oraz dyplomy. To jednak nie wszystko. Zdobywca tytułu Wielkie Odkrywanie Małopolski 2016 w kategorii "Miejsce niezwykłe - miejscowość/ gmina" otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 000 zł.
Laureat tytułu "Małopolska osobowość turystyki" otrzyma nagrodę Małopolskiej Organizacji Turystycznej w wysokości 5000 zł. a laureat tytułu Wielkie Odkrywanie Małopolski 2016 w kategorii „Przewodnik Turystyczny” otrzyma nagrodę im. Dr Mieczysława Orłowicza ufundowaną przez Gazetę Krakowską w wysokości 5000 zł.

Organizatorami plebiscytu są "Gazeta Krakowska", Samorząd Województwa Małopolskiego, Małopolska Organizacja Turystyczna, Radio Kraków SA i Telewizja Polska Oddział w Krakowie.