Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-04-27 15:18:02 przez system

Startuje akcja Odkryj Beskid Wyspowy!

Trekking dla odważnych, czyli V Tour Mszana Dolna (siedem szczytów w jeden dzień), który startuje w niedzielę, 1 maja o godz. 5.00, inauguruje VII edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy. To cykl imprez, które promują kulturę, tradycję i folklor regionu, ale także aktywne spędzanie czasu, rajdy i piesze wędrówki po tym regionie.

W programie oprócz Tour Mszana Dolna przewidziano 17 / w tym 2 nocne/ rodzinne wędrówki po Beskidzkich Wyspach dla turystów w każdym wieku. Najmłodszy uczestnik ubiegłorocznych górskich spotkań liczył 2 miesiące, a najstarszy 88 lat!

Rodzinne wędrowanie rozpoczyna się 12 czerwca od zdobywania Urbaniej Góry, a kończy 4 września na Lubogoszczy.
Udział jest bezpłatny, nie trzeba się rejestrować, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki.

Dla najmłodszych amatorów górskich wycieczek 4 maja organizowany jest III Rajd dla dzieci i młodzieży " Beskidzkie Wyspy " Lubogoszcz 2016.

Dla bardziej wytrawnych turystów wytyczono Główny Szlak Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Wyspy" liczący 320 km , 53 "wyspy" i przebiegający przez najbardziej atrakcyjne miejsca i góry Beskidu Wyspowego. Szlak został wyznaczony w formie pętli i można go rozpoczynać w dowolnym miejscu. Dla zdobywców GSBW czekają diamentowe, złote i srebrne rysie.

Miłośników muzyki, tańca i dobrej zabawy zapraszamy w lipcu na cykl 9 imprez pod nazwą IV Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Rytmy i Smaki". na którym będzie przedstawiony bogaty dorobek i tradycje górali Zagórzan, Kliszczaków, Białych Górali, Podhalan i Lachów.

W dniach 13-14 sierpnia w Limanowej odbędz\ie się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej.
Przez cały okres wakacji gminy organizują cykl imprez pod nazwą "Lato w Beskidzie Wyspowym" z licznymi koncertami, wystawami, festynami i festiwalami, m.in. Jarmark Dobrzański , Święto Owocobrania i Jarmark Cysterski w Szczyrzycu, Festiwal Śliwki, Miodu i Sera w Laskowej, Taneczne Wakacje w Rabce -Zdroju, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej w Limanowej, Święto Jabłka i Gruszki w Czasławiu, Dni Limanowej, Mszany i Tymbarku , Dożynki , Festiwale Smaku i prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich.

Na koniec akcji Odkrywania Beskidu Wyspowego zapraszamy 11 września do Rabki Zdrój na VI Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego "Beskidzka Podkówecka".

Miłośnicy kolei w weekendy w czerwcu, lipcu i sierpniu mogą przeżyć niezapomnianą podróż pociągiem retro z Chabówka do Kasiny Wielkiej na trasie Galicyjskiej Kolei Transwersalnej (niedawno obchodziła jubileusz 130 lecia), a 26 czerwca na Galicyjskim Pikniku Kolejowym na stacji w Dobrej po raz kolejny podjęta zostanie próba pobicia rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej.

Organizatorzy akcji to Forum Gmin Beskidu Wyspowego zrzeszające 18 gmin z Małopolski

Pełny serwis informacyjny na stronie www.odkryjbeskidwyspowy.pl, facebook.com/odkryjbeskidwyspowy/