Kategoria: Region
Opublikowano: 2021-12-09 21:04:37 przez eb

Streetbus dla bezdomnych

Od początku grudnia osoby bezdomne znów mogą korzystać ze specjalnego autobusu. Streetbus zapewnia im m.in. możliwość ogrzania, otrzymania posiłku czy wymiany odzieży. Kursuje przez siedem dni w tygodniu, w godz. 20.00–22.45. Zapewnia także dowóz do ogrzewalni, która mieści się przy ulicy Księcia Józefa 52.

W trakcie postoju oraz przejazdu streetbusem osoby bezdomne mogą ogrzać się w autobusie oraz otrzymać ciepły napój, kanapki, niezbędną odzież, koce, termosy oraz drobną pomoc medyczną.

Streetbus zatrzymuje się na trzech przystankach:
postój K+R BUS na al. 3 Maja, przy Muzeum Narodowym (na początkowym fragmencie przy Alejach Trzech Wieszczów) – szacunkowy postój od godz. 20.20 do 21.00
ul. Podgórska, obok bulwaru Kurlandzkiego i galerii handlowej – szacunkowy postój od godz. 21.15 do 21.50
dworzec autobusowy „Podgórze SKA” – szacunkowy postój od godz. 21.55 do 22.45.
Wszystkie osoby korzystające ze streetbusa zobowiązane są do przestrzegania aktualnych przepisów i zaleceń sanitarnych oraz przepisów bezpieczeństwa pożarowego, takich jak zachowanie odległości, zasłanianie ust i nosa (poza czasem spożywania posiłku lub napoju) i stosowania się do poleceń obsługi streetbusa, wydawanych w ramach wykonywania obowiązków służbowych.

Przejazd autobusu jest monitorowany przez straż miejską oraz policję.