Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-09-05 19:34:29 przez system

Strzelanina w Skawinie

3 września po godz. 2 w nocy w Skawinie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód . Kierujący autem 30-letni mężczyzna, mieszkaniec Krakowa, podawał w jej trakcie fałszywe dane osobowe.
Policjanci w wyniku podjętych czynności na miejscu kontroli ustalili prawdziwe dane kierowcy. Okazało się wówczas, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym.

W momencie, kiedy policjanci próbowali go formalnie zatrzymać, nagle zaczął uciekać. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg, po kilku metrach mężczyzna odwrócił się i zaczął strzelać w kierunku policjantów z broni palnej. Mimo że jeden z policjantów także użył broni, 30-latkowi udało się uciec. Zorganizowano poszukiwania zbiega.

Ok. godz. 9 na jednej z ulic w Skawinie policjanci zauważyli odpowiadającemu rysopisowi mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął uciekać w kierunku domków jednorodzinnych. W trakcie penetracji terenu na jednej z posesji policjanci zwrócili uwagę na drewnianą konstrukcję na drzewie, która służyła do zabaw dziecięcych. Gdy przyjrzeli się bliżej, okazało się, że na tej platformie ukrywa poszukiwany 30-latek.

Mężczyzna został zatrzymany przez policyjnych antyterrorystów.

Ponieważ w momencie zatrzymania odgrażał się samobójstwem na miejscu pracowali też policyjni negocjatorzy. Po zatrzymaniu został pod eskorta policjantów przewieziony do szpitala na wykonanie niezbędnych badań lekarskich, po krótkim pobycie został osadzony w PDOZ, gdzie oczekuje na dalsze czynności procesowe m.in. przesłuchanie i postawienie zarzutów.