Kategoria: Region
Opublikowano: 2021-06-01 19:15:54 przez Czas2012

Strzelnica WKS Wawel oddana do użytku

W poniedziałek, 31 maja oficjalnie przekazano do użytku od wielu lat oczekiwaną strzelnicę sportową WKS Wawel przy ul. Podchorążych 3. W podziemiach całkowicie zmodernizowanej hali WKS Wawel powstał obiekt z ośmioma stanowiskami strzelniczymi. Budowa trwała dwa lata (2020-2021).

Strzelnica czyli?
Strzelnica to trzy równolegle posadowione, częściowo otwarte względem siebie pomieszczenia strzelnicze o różnej długości i porównywalnych parametrach ochrony, obejmujące w sumie osiem torów strzeleckich. Pięć torów pozwala oddawać strzały na maksymalną odległość 25 metrów, a trzy kolejne na 30 metrów. Uzupełnienie strzelnicy stanowią: szatnia dla 21 zawodników, pomieszczenie kierownika strzelnicy z systemem monitoringu wewnętrznego, oddzielny magazyn broni oraz węzeł sanitarny z natryskiem.

Przede wszystkim bezpieczeństwo
Na strzelnicy możliwe jest strzelanie zarówno kulami z broni palnej, jak i śrutem z broni pneumatycznej. Wyposażone w co najmniej metrowej szerokości indywidualne lub połączone stanowiska strzelnicze są stale monitorowane. Cała przestrzeń narażona na rykoszety obłożona została specjalnymi okładzinami pochłaniającymi energię kul i śrutu, zgodnie z obowiązującymi normami, a znajdujące się okna od wewnątrz zamurowane.

Obiekt dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych
Cały obiekt (stanowiska strzelnicze, sanitariat, natryski, dojście do budynku) dostosowany został do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Obiekt dostępny również dla mieszkańców
Z obiektu przede wszystkim korzystać będą zawodnicy sekcji strzeleckiej WKS Wawel (ok. 100 osób), ale także służby mundurowe oraz w miarę dostępności terminów mieszkańcy Krakowa.

Strzelnica sportowa to obiekt wyczekiwany był przez klub od wielu lat. Mimo że WKS Wawel nie posiadał swojej strzelnicy, zawodnicy klubowi od lat osiągają liczne sukcesy rangi krajowej, europejskiej i światowej. Nowoczesna strzelnica z pewnością pomoże w rozwijaniu kolejnych talentów oraz szlifowaniu mistrzowskiej formy.

W wydarzeniu wziął udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Info: UMK
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl