Kategoria: Region
Opublikowano: 2019-05-15 00:39:18 przez system

Studia w Krakowie - opinie o krakowskich uczelniach

Chcesz studiować w Krakowie? Zapoznaj się już dzisiaj z opiniami na temat krakowskich uczelni – pomogą Ci w wyborze szkoły wyższej!

Wielu kandydatów marzy o studiach w Krakowie. Nic w tym dziwnego – Kraków to wyjątkowe miasto, które słynie ze swojego klimatu i licznych atrakcji turystycznych i kulturalnych. Jest równocześnie szczególnie przyjazne studentom – to w końcu jeden z najważniejszych ośrodków akademickich w naszym kraju.

Dodatkowo oferta dydaktyczna uczelni w Krakowie jest bardzo szeroka – każdy znajdzie tutaj kierunek dla siebie, bez względu na obszar studiów, który wybierze. Poszczególne uczelnie (a jest ich aż 31 – zarówno publicznych, jak i niepublicznych) prowadzą studia I oraz II stopnia, a także studia jednolite magisterskie w trybach stacjonarnym i niestacjonarnym na wielu kierunkach humanistycznych, społecznych, ekonomicznych, ścisłych, technicznych, przyrodniczych oraz medycznych. Pełna lista Krakowskich szkół wyższych znajduje się na stronie <https://www.uczelnie.pl/miasto/krakow/>.

Opinie o uczelniach w Krakowie – ważne kryterium wyboru


Kandydaci na studia w Krakowie, zanim dokonają własnego wyboru uczelni, chcą wiedzieć, jakie opinie ma dana uczelnia i kierunek studiów. Choć w dzisiejszych czasach ukończenie studiów na określonym kierunku nie wpływa bezpośrednio na karierę zawodową, to jednak w wielu przypadkach taki wybór może mieć swoje konsekwencje w przyszłości. Dlatego właśnie kandydaci na studia chcą mieć pewność, że wybrana przez nich uczelnia spełni ich oczekiwania. Zdarza się, że ten sam kierunek na jednej uczelni cieszy się szczególną renomą, a na innej – już nie. Między innymi dlatego tak istotne jest, aby przed ostateczną decyzją w sprawie wyboru studiów zapoznać się z opiniami na temat uczelni.

Ranking uczelni – sprawdź, jaką pozycję zajęła uczelnia


Jednym ze sposobów, aby sprawdzić, czy dana uczelnia cieszy się renomą, jest zapoznanie się z rankingami uczelni. Są one tworzone przy użyciu sprecyzowanej metodologii. Ukazują się zazwyczaj raz do roku i są zestawieniem, w którym znajdziemy informacje na temat najlepszych uczelni w kraju. Dzięki takim rankingom możemy sprawdzić, która uczelnia zapewnia najlepszą edukację na wybranym kierunku lub która uczelnia bryluje wśród szkół wyższych w swojej kategorii (np. wśród uczelni technicznych czy medycznych). Jeśli chodzi o uczelnie w Krakowie, to w rankingach silną pozycję zajmuje Uniwersytet Jagielloński, a także Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica.

Studenci i absolwenci publikują opinie o uczelniach

W dobie Internetu także uczelnie są oceniane – możemy znaleźć liczne recenzje uczelni, wydziałów czy kierunków studiów. Opinie o uczelniach są publikowane w mediach społecznościowych, a także na portalach branżowych dedykowanych edukacji wyższej, jak np. Uczelnie.pl. Na wspomnianym portalu możemy znaleźć opinie o uczelniach w Krakowie, które publikują studenci lub absolwenci, a więc osoby, które z własnego doświadczenia mogą wypowiedzieć się na temat poziomu nauczania, infrastruktury uczelni, wykładowców i innych kwestii związanych ze studiami na danej uczelni, wydziale czy kierunku. Takie opinie mogą okazać się bardzo pomocne i z pewnością warto się z nimi zapoznać.

Jeśli interesują was opinie o innych polskich placówkach akademickich zapraszamy na serwis <https://www.uczelnie.pl/>.