Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-09-23 13:22:34 przez system

Stypendia dla najlepszych

Nawet 700 tys. zł mogą rozdzielić między sobą małopolscy uczniowie i studenci w ramach Regionalnego Programu Stypendialnego Sapere Auso. Właśnie trwa nabór wniosków o stypendium. Na złożenie odpowiednich dokumentów uczniowie mają czas do 30 września, natomiast studenci – do końca października.

Na stypendium Sapere Auso, które od 2003 roku finansuje Województwo Małopolskie, mogą liczyć uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz studenci. W tegorocznej edycji pula środków na nagrody dla najlepszych wynosi 700 tys. zł. Od 2003 roku, kiedy powołano Małopolską Fundację Stypendialną, stypendia Sapere Auso otrzymało ponad 3 tys. osób. Przeznaczono na ten cel ponad 9,1 mln zł.

W tym roku najlepsi otrzymają nawet kilkaset złotych miesięcznie. Najwyżej premiowany jest udział w międzynarodowych konkursach edukacyjnych, artystycznych i sportowych, za które zarówno uczniowie, jak i studenci mogą otrzymać stypendium w wysokości 2 tys. zł, natomiast udział uczniów na poziomie krajowym dofinansowany jest kwotą 500 zł. Również 500 zł, ale miesięcznie otrzymają gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy pochwalą się swoimi szczególnymi osiągnięciami artystycznymi i sportowymi. Natomiast studenci za wyniki artystyczne, w nauce i sporcie otrzymają po 600 zł miesięcznie, tyle samo, co słuchacze kierunków kluczowych. Można starać się też o stypendium stażowe lub dofinansowanie do nauki języka obcego.