Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-12-04 15:00:22 przez system

Św. Mikołaj przyjedzie w tym roku do Krakowa tramwajem

W tym roku św. Mikołaj dotrze do Krakowa… tramwajem. W dodatku tramwajem przyjedzie nie jeden Mikołaj, ale aż 140, czyli tylu ile lat liczy w tym roku komunikacja miejska w Krakowie. Przejazd Mikołajów został zaplanowany na sobotę, 5 grudnia o godz. 10.30.

Mikołaje wsiądą do specjalnego świątecznego tramwaju przygotowanego przez MPK SA przy pl. Matejki i przejadą wokół I Obwodnicy przez ul. Basztową, Dunajewskiego, Podwale, Straszewskiego, pl. Wszystkich Świętych i ul. Westerplatte. Po tym przejeździe każdy ze 140 Mikołajów uda się na Rynek Główny, gdzie będzie uczestniczył razem z mieszkańcami Krakowa w wyjątkowym wydarzeniu, jakim będzie bicie rekordu w liczbie Mikołajów, którzy postarają się otoczyć całą płytę Rynku Głównego. Każdy mieszkaniec miasta i turysta może się do tego wydarzenia dołączyć, wystarczy, że będzie miał ze sobą element stroju Mikołaja np. czerwoną czapkę.

Mikołaj, który dotrze do Krakowa 5 grudnia, następnego dnia w niedzielę, 6 grudnia będzie rozdawał prezenty dzieciom w tramwajach. Będzie go można spotkać w kilku wybranych wagonach kursujących na liniach nr 1, 8, 11, 14, 18 oraz w specjalnym oświetlonym tramwaju. W tramwajach kursujących na regularnych liniach Mikołaj wraz z pomocnikami będzie rozdawał prezenty od 11.00 do 18.00. W specjalnie oświetlonym, świątecznym tramwaju Mikołaja będzie można spotkać od 16.00 do 19.00 (wagon o 16.00 wyjedzie z zajezdni tramwajowej Podgórze i pojedzie ul. Kapelanka, Monte Cassino, Dietla, Stradomską, św. Gertrudy, Westerplatte, a następnie będzie kursował wokół I Obwodnicy do pętli Krowodrza Górka).

Na dzieci czeka mnóstwo niespodzianek, w tym wiele słodkich upominków. Tramwaje, w którym będzie podróżował Mikołaj z workiem pełnym prezentów, będzie można łatwo zauważyć. Poprowadzą je motorniczowie w czerwonych czapkach.