Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-04-02 15:30:09 przez system

Święcenie pokarmów przed Bazyliką Mariacką

W Wielką Sobotę, 4 kwietnia o godzinie 13:00 przed Bazyliką Mariacką kardynał Stanisław Dziwisz będzie święcił wielkanocne pokarmy. Po uroczystości prezydent Jacek Majchrowski złoży życzenia krakowianom i turystom, wypoczywającym w Krakowie w czasie świąt.

Przed święceniem pokarmów Waldemar Domański, dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki opowie o tradycjach związanych z Wielkim Postem i Wielkanocą.

Fundatorem wielkanocnego stołu jest restaurator Jacek Łodziński. Dary ze stołu odbiorą bracia albertyni dla podopiecznych kuchni Brata Alberta. Po uroczystości goście podzielą się z mieszkańcami Krakowa poświęconymi jajkami i kukiełkami oraz złożą sobie życzenia.

Tego samego dnia, po drugiej stronie Sukiennic o godzinie 10:00 odbędzie się pokaz wielkanocnych stołów regionalnych. Stoiska będą oceniane pod względem wrażeń wizualnych oraz pomysłów na ciekawe powitanie gości, np. przyśpiewkami. Pokaz organizowany jest we współpracy z Małopolskim Oddziałem Doradztwa Rolniczego.

W Poniedziałek Wielkanocny (6 kwietnia) o godzinie 15:00 grupa teatralna „Adalex" przedstawi spektakl muzyczny pt. „W kawiarni u Antoniowej".