Kategoria: Region
Opublikowano: 2019-04-17 22:49:01 przez system

Święcenie pokarmów przed Bazyliką Mariacką

W Wielką Sobotę, 20 kwietnia o godzinie 13.00 przed Bazyliką Mariacką arcybiskup Marek Jędraszewski poświęci wielkanocne pokarmy. Podczas uroczystości prezydent Krakowa Jacek Majchrowski złoży życzenia krakowianom i turystom wypoczywającym w Krakowie w czasie świąt.

W Wielką Sobotę na krakowskim rynku przed Bazyliką Mariacką, dzięki uprzejmości księdza infułata Dariusza Rasia, jak co roku od wielu lat, będzie miała miejsce szczególna uroczystość.

Prowadzący - Lidia Jazgar i dyrektor Biblioteki Piosenki Polskiej Waldemar Domański będą rozmawiać na świąteczne tematy, wśród których jak zawsze wiele uwagi będzie poświęcone wielkanocnym zwyczajom i potrawom, tym razem przede wszystkim tradycjom panującym w domach tegorocznej jubilatki, czyli – obchodzącej w 2019 roku swoje 70-lecie – Nowej Huty. Z tej także okazji, obok rokrocznie zapraszanego słynnego benedyktyna ojca Leona Knabita, organizatorzy zaprosili jako gościa specjalnego nowohuckiego artystę Adama Grzankę.

Kulminacyjnym punktem uroczystości będzie oczywiście moment poświęcenia przyniesionych pokarmów. Przybyli będą mogli ponadto jak zawsze liczyć na dodatkowe atrakcje, konkursy niespodzianki z cennymi i wyjątkowymi nagrodami, tradycyjne kukiełki i jaja gotowane w cebuli, które będą rozdawane po święceniu.

Dary z wielkanocnego stołu przygotowanego przez restaurację „Pod Aniołami” odbiorą bracia albertyni dla prowadzonej przez nich kuchni dla ubogich i potrzebujących.

Info: krakow.pl