Kategoria: Region
Opublikowano: 2020-01-30 13:39:35 przez Czas2012

Sympatycy Wisły Kraków interweniują w sprawie stadionu

Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków przesłała do prezydenta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego petycję w sprawie kondycji Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w związku z zapowiedzianą przebudową obiektu. Przedstawiciele stowarzyszenia są zaniepokojeni jego stanem oraz rozczarowani jego funkcjonowaniem.

Jako sympatycy Wisły Kraków chcielibyśmy, by obiekt, na którym swoje mecze rozgrywa Biała Gwiazda, był powodem do dumy - dla naszego klubu i dla naszego miasta. Jest nam bardzo przykro, że zamiast tego stadion jest nieestetyczny, deficytowy i niefunkcjonalny – piszą członkowie stowarzyszenia.

Stowarzyszenie zwraca się również do Pana Prezydenta z apelem o uwzględnienie w planach przebudowy Stadionu Miejskiego swoich postulatów oraz wyraża sprzeciw wobec planów budowy parkingów kubaturowych.

Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków to organizacja stworzona przez kibiców, której celem jest szeroko rozumiane wspieranie działalności i rozwoju Wisły Kraków.

Całość petycji poniżej:

Stadion Miejski im. Henryka Reymana to dla kilkudziesięciu tysięcy osób miejsce wyjątkowe - nasz drugi dom. Jako sympatycy Wisły Kraków chcielibyśmy, by obiekt, na którym swoje mecze rozgrywa Biała Gwiazda, był powodem do dumy - dla naszego klubu i dla naszego miasta. Jest nam bardzo przykro, że zamiast tego stadion jest nieestetyczny, deficytowy i niefunkcjonalny. Jest nam smutno, że nie zrealizowano zapowiedzi z czasów budowy stadionu, mówiących o otwarciu punktów usługowych i gastronomicznych, możliwości organizacji koncertów, powstaniu muzeum Wisły i o innych atrakcjach.

Jednocześnie z wielkim niepokojem przysłuchujemy się zapowiedziom remontów przedstawianych przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa, sprowadzających się do wybudowania parkingów kubaturowych i adaptacji przestrzeni pod trybunami na biura dla urzędników. Koszty budowy Stadionu Miejskiego wyniosły ponad 640 mln złotych, tymczasem rzeczoznawca wycenił tę nieruchomość na 100 mln złotych. Obawiamy się, że działania zaproponowane przez ZDMK przyczynią się jedynie do dalszego obniżenia wartości tego obiektu.

Mając powyższe sprawy na uwadze zwracamy się do Pana Prezydenta z niniejszym apelem i prosimy o uwzględnienie w planach przebudowy Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana następujących postulatów:

Całościowa koncepcja zagospodarowania
- Współpraca Wisły i Krakowa
- Poprawa funkcjonalności i rentowności
- Stadion dla mieszkańców
- Nie dla parkingów kubaturowych
-
Powyższe postulaty przedstawiamy Panu Prezydentowi, jako wyraz naszej troski o dobro wspólne, jakim jest Stadion Miejski im. Henryka Reymana. Uważamy, że postulaty te mogą stanowić fundament dla dalszych prac, które sprawią, że stadion stanie się obiektem godnym 13-krotnego Mistrza Polski w piłce nożnej i godnym Stołeczno-Królewskiego Miasta. Deklarujemy swoją gotowość do wzięcia udziału w dyskusji oraz konsultacjach społecznych.

PEŁNA TREŚĆ PETYCJI DOSTĘPNA JEST NA STRONIE: www.petycjeonline.com/socioswisla