Kategoria: Region
Opublikowano: 2022-01-13 19:39:02 przez eb

Szansa dla artystów z Europy Środkowo - Wschodniej

Jesteś solistą lub masz zespół? Nadszedł ten moment, w którym masz szansę na realizację zagranicznej trasy koncertowej! Trwa nabór do HEMI Music Awards. By wziąć udział w projekcie, należy wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy do 23 stycznia. Warunek jest jeden: trzeba mieszkać w Europie Środkowo-Wschodniej.

HEMI Music Awards to program dla artystów, którzy szukają profesjonalnego wsparcia w branży muzycznej. Wspiera muzyków w przełamaniu granic, dotarciu do nowych odbiorców i rozwoju międzynarodowej kariery. Projekt adresowany jest do solistów lub zespołów gotowych na eksport, którzy prowadzą promocję w internecie, udostępniają swoją muzykę na głównych platformach streamingowych oraz mają doświadczenie w graniu koncertów na żywo.

To już druga edycja programu, a w jego realizację zaangażowane są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Kraków i KBF. W 2021 roku polskim przedstawicielem w gronie finalistów, który wystąpił podczas HMA Live Sessions, był zespół Izzy and the Black Trees. To właśnie z tymi artystami spotkała się też publiczność Wianków Święta Muzyki realizowanych w sierpniu podczas Kraków Culture Summer w Parku im. Henryka Jordana w Krakowie.

Mentorzy, których można poznać na stronie HEMI, podzielili się z artystami swoim know-how i cennymi doświadczeniami wyniesionymi ze współpracy z takimi firmami i festiwalami, jak Spotify, EXIT Festival, Songtrust, Google, !Κ7, Sziget, MENT Ljubljana, A38, Ship czy Sony/ATV. Podczas 50 sesji warsztatowych podjęli zagadnienia dotyczące rynku wydawniczego i wielu innych.

HEMI Music Awards jest organizowany przez Hub for the Exchange of Music Innovation (HEMI). Projekt 10 organizacji z 9 krajów, współfinansowany przez Program Unii Europejskiej Kreatywna Europa.

Jesteś gotowy/a? Masz czas na zgłoszenie do 23 stycznia!