Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-10-29 15:31:29 przez system

Szkieletor przestanie straszyć

Już za kilka miesięcy szkieletor przy Rondzie Mogilskim przestanie być lokalnym straszydłem, a stanie się… nowoczesną Treimorfą. Zgodnie z porozumieniem zawartym między miastem Kraków a użytkownikiem wieczystym nieruchomości, w kwietniu przyszłego roku rozpocznie się zabudowa szkieletora.

Jej zakończenie przewiduje się na drugą połowę 2017 roku. W nowym wieżowcu o nazwie Treimorfa znajdą się m.in. biura, hotel oraz apartamenty.

Dzięki porozumieniu między miastem a użytkownikiem wieczystym uregulowane zostały wszystkie sprawy dotyczące realizacji inwestycji położonej przy ul. Lubomirskiego. Firma zapłaciła miastu zaległe opłaty w wysokości 2,7 mln zł, natomiast gmina wyznaczyła dodatkowe terminy zagospodarowania nieruchomości. Inwestor został zobowiązany do rozpoczęcia budowy najpóźniej w kwietniu i zakończenia jej najpóźniej do końca 2019 roku. Jeżeli tak się nie stanie, miasto zacznie ponownie naliczać kary za brak dokończenia budowy.

Zgodnie z planami inwestora, nowy budynek będzie miał 27 kondygnacji i będzie liczył 102,5 metra wysokości – to o ponad 10 metrów więcej niż obecnie. Trwają już ostatnie przygotowania do rozpoczęcia przetargu dla firm budowlanych. Decyzja o wyłonieniu generalnego wykonawcy zapadnie na początku przyszłego roku.