Kategoria: Region
Opublikowano: 2021-09-16 20:14:17 przez eb

Szkolenia dla młodych liderów

Jak być liderem grupy, tworzyć zgrany zespół, jak w efektywny sposób działać w samorządzie uczniowskim? Umiejętności społeczne przydatne każdemu uczniowi w pracy grupowej kształci Krakowska Akademia Samorządności. Cykl szkoleniowy, na który młodych ludzi zaprasza miasto, w październiku wystartuje już po raz siedemnasty.

W tegorocznej edycji uczniowie nie tylko zdobędą nowe umiejętności, ale zostaną także zaproszeni do uczestnictwa w wyjątkowej przygodzie. Akademia została oparta o schemat fabularny i grywalizacyjny, co oznacza, że uczestników czeka wiele ekscytujących zadań.

Na zajęciach adepci Krakowskiej Akademii Samorządności poznają tajniki kreatywności, dowiadują się, jak efektywnie działać i zachęcać uczniów do działania w środowisku szkolnym oraz co zrobić, aby pozyskać poparcie dla swoich inicjatyw. Przyszli liderzy pogłębiają wiedzę dotyczącą skutecznego komunikowania się, ale także trenują wystąpienia publiczne. Kurs dostarcza także wiedzy o tworzeniu organizacji pozarządowych, wolontariacie czy europejskich programach dedykowanych młodzieży.

Poprzedni rok był szczególny, ponieważ z powodu pandemii zajęcia odbywały się w trybie online, ale jeśli będzie taka możliwość, to w tym roku zajęcia zostaną przeprowadzone stacjonarnie.

Cykl szkoleniowy obejmuje osiem spotkań podstawowych, które zawsze odbywają się w soboty w salach Urzędu Miasta Krakowa. Osoby zainteresowane mogą również uczestniczyć w zajęciach dodatkowych. Pierwsze szkolenie zaplanowano na 9 października, ostanie odbędzie się w maju przyszłego roku.

Zajęcia akademii są nieodpłatne, zapisać się na nie mogą ósmoklasiści oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Rekrutacja odbywa się za pomocą strony internetowej Młody Kraków, tam także można znaleźć szczegółowe informacje o zakresie tematycznym kursu.