Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-03-31 10:58:19 przez system

Targi Pracy w AGH

80 wystawców, ponad 3 tysiące odwiedzających, kilkaset ofert pracy – w środę 5 kwietnia w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbędą się wiosenne Targi Pracy organizowane przez Centrum Karier AGH.

Targi Pracy, organizowane dwa razy w roku, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród studentów, absolwentów, ale także osób już pracujących i poszukujących nowych wyzwań. Podczas wydarzenia swoje oferty pracy, praktyk, staży i wymian zagranicznych zaprezentują najwięksi pracodawcy na rynku z kilkunastu branż.

Wśród tegorocznych wystawców pojawią się między innymi takie firmy jak: ABB, Pega, Samsung, UBS, Comarch, Nokia, Capgemini czy Motorola Solutions. Szeroki przekrój przygotowanych ofert pracy i staży oraz różnorodność wystawców pozwoli odwiedzającym poznać oczekiwania rynku pracy i wymagania stawiane przez pracodawców. W wielu przypadkach jeden wystawca reprezentuje kilka oddziałów i jednocześnie prowadzi dla nich akcje rekrutacyjne. Aby lepiej przedstawić ofertę wystawcy będą dodatkowo prowadzić prezentacje swoich przedsiębiorstw i tym samym przybliżą specyfikę pracy w danym sektorze. Targi to również okazja do bezpośredniej wymiany informacji na płaszczyźnie pracodawca – student, absolwent oraz możliwość odbycia wstępnej rozmowy kwalifikacyjnej.

W programie targów przewidziano również konsultacje dokumentów aplikacyjnych w języku polskim i angielskim prowadzone przez doradców zawodowych Centrum Karier AGH. Dzięki temu, ubiegający się o pracę będą mieli szansę lepiej zaprezentować swoje doświadczenie i umiejętności potencjalnym pracodawcom. Warto dodać, że 82% absolwentów AGH podejmuje pracę zgodną z wykształcaniem, a 61% absolwentów znajduje zatrudnienie przed obroną pracy dyplomowej. Tak wysoki wynik jest również efektem nawiązania relacji z najbardziej pożądanymi pracodawcami na rynku już na etapie studiów.

Pierwsza w tym roku, wiosenna edycja Targów Pracy tradycyjnie odbędzie się w gmachu głównym AGH (budynek A-0, al. A. Mickiewicza 30) i potrwa w godz. 10:00-16:00. Szczegółowe informacje, listę wystawców oraz harmonogram prezentacji można znaleźć na stronie: www.targi.agh.edu.pl/edycja-wiosenna