Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-12-01 14:21:19 przez system

Tarnów: biblioteka w telefonie

16 tysięcy e-booków na urządzenia mobilne jest już do dyspozycji mieszkańców Tarnowa. Nową platformę czytelniczą Legimi uruchomiła tarnowska biblioteka.

- Czytanie mobilne stało się stałym elementem naszego krajobrazu, idealnie odpowiadając na zmieniające się potrzeby czytelników, którzy dostęp do ulubionej literatury pragną mieć w każdym miejscu i w każdej chwili - podkreśla Ewa Stańczyk, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników Tarnowska MBP ma dla swoich czytelników nową ofertę. Jest to darmowy dostęp do 16 tys. e-booków na platformie Legimi.

Dzięki nowej aplikacji wszyscy czytelnicy, zapisani do biblioteki, będą mieć dostęp nie tylko do wielu nowości i bestsellerów, ale także starszych tytułów polskich i zagranicznych z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii. Wystarczy przyjść do biblioteki i na podstawie otrzymanego od bibliotekarza unikalnego kodu założyć konto, i pobrać bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie e-książki dostępne w pakiecie będą gotowe do pobrania i czytania na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Wszystko to, oczywiście, za darmo. Warunkiem jest tylko posiadanie ważnej karty bibliotecznej. Liczba kodów jest ograniczona, więc kto pierwszy ten skorzysta.

Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki przystąpieniu tarnowskiej placówki do konsorcjum 19 bibliotek publicznych województwa małopolskiego oraz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie z firmą Legimi, która jest pierwszym w Polsce dostawcą e-booków na zasadzie abonamentu.