Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-06-24 14:33:01 przez system

Tarnów świętuje

24 czerwca rusza święto Tarnowa, czyli „Zdearzenia”. W piątkowy wieczór, o godzinie 19, na tarnowskim Ryku zagra gwiazda młodego pokolenia Dawid Podsiadło. Support przed występem artysty wykonają lokalne grupy: Need More Clouds i Wasabi. Oficjalna inauguracja miejskiego świętowania odbędzie się w teatrze im Ludwika Solskiego, gdzie uhonorowani zostaną zdobywcy nagród w dziedzinie kultury oraz laureaci stypendiów artystycznych.

Muzyka folkowa, zespoły ludowe i twórcze warsztaty to niektóre z propozycji, jakie czekają na uczestników w sobotę, 25 czerwca. Zaułek Łokietka wypełni się folklorem. Z kolei pod Ratuszem tym razem zabrzmią znane wszystkim i lubiane utwory „Mamma Mia” czy „Dancing Queen”. Abba Show rozpocznie się o godzinie 19. Muzyka lat sześćdziesiątych w wykonaniu zespołu Chrząszcze z pewnością zaspokoi gusta najbardziej wymagających melomanów. W wykonaniu grupy usłyszeć będzie można między innymi utwory takich zespołów jak The Beatles, Czerwone Gitary czy The Shadows.

Park Strzelecki będzie głównym bohaterem trzeciego dni miejskiego świętowania. Powodem tego jest jubileusz 150-lecia istnienia miejskiego ogrodu. Z tej okazji wszyscy odwiedzający będą mieć możliwość poznać tajniki sprzętu lotniczego w czasie Aeropikniku.