Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-11-19 00:05:28 przez system

Tarnowska Dyszka dla Karolinki wyruszy spod Gemini

Już 22 listopada tarnowskie ulice opanuje biegowe szaleństwo. Przed nami „Tarnowska Dyszka”, w ramach której uczestnicy zmierzą się z dystansem 10 kilometrów. Start oraz meta biegu usytuowane zostaną przed Gemini Park. Będzie to również okazja do wsparcia małej i ciężko chorej Karolinki. Dochód z biegu w całości zostanie przekazany na jej wsparcie.

To impreza zarówno dla doświadczonych biegaczy, jak również dla osób, które lubią nowe wyzwania i aktywny tryb życia. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkową koszulkę sportową z efektownym nadrukiem, a na mecie pamiątkowy, odlewany medal.

Trasa biegu poprowadzona zostanie głównymi ulicami Tarnowa. Limit czasu na jej pokonanie wynosi 1 godzinę i 20 minut. Dla osób pragnących poprawić swoje rekordy życiowe czekać będą pacemakerzy.

Niezwykle ważną informacją jest to, że Tarnowska Dyszka pobiegnie dla małej podopiecznej tarnowskiego MOPS-u - Karolinki. Dziewczynka ma 6 lat, jest niepełnosprawna od urodzenia. Nie porusza się samodzielnie. Przez wiele schorzeń, jak rozszczep kręgosłupa, porażenie mózgowe czy wodogłowie wrodzone, dziecko wymaga stałej i kosztownej rehabilitacji.