Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-01-17 14:56:03 przez system

Tarnowska katedra bliżej niż myślisz

Dzięki usłudze Street View mamy możliwość wybrania się na wirtualną wycieczkę po tarnowskiej katedrze. Dzięki 360 stopniowym panoramom i płynnemu łączeniu zdjęć, oglądamy nie tylko pojedyncze ujęcia, ale możemy obracać się dookoła, zmieniać swoje położenie i poruszać się wewnątrz najważniejszej świątyni Diecezji Tarnowskiej.

Tarnowską Bazylikę Mniejszą można zwiedzać wirtualnie dzięki usłudze Street View w mapach Google. Wysokiej jakości zdjęcia wnętrza katedry pozwalają z bliska przyjrzeć się dziełom sztuki z których słynie świątynia. - To doskonała forma promocji zarówno samej świątyni, jak i szerzej - Tarnowa – podkreśla Marcin Pałach, dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji. - Funkcja Street View w mapach Google to niekwestionowany lider tego segmentu usług online – dodaje. Katedrę można oglądać również przy pomocy smartfona. - Z dużą otwartością przystąpiliśmy do współpracy przy projekcie Street View - powiedział ks. dr Adam Nita, proboszcz parafii katedralnej.

Bazylika Katedralna to jeden z najbardziej reprezentatywnych zabytków w mieście. W swym pierwotnym, gotyckim XIV-wiecznym kształcie, była to prawdopodobnie budowla bezwieżowa, jednonawowa z prostokątnym prezbiterium, wzniesiona z cegły z dodatkiem kamienia. Wielokrotnie przebudowywana. Stopniowo pierwotna bryła kościoła była obudowywana kaplicami od końca XIV w. do XIX w. - W jej wnętrzu znajdują się między innymi najwyższej próby dzieła sztuki rzeźbiarskiej - pomniki nagrobne członków rodów Tarnowskich i Ostrogskich, świadkowie dawnej potęgi miasta i jego właścicieli. I to właśnie ten wymiar historyczny, architektoniczny, kulturalny i religijny Bazyliki Katedralnej chcieliśmy przybliżyć. A przy okazji zachęcić do odwiedzin Tarnowa, a także naszej świątyni – dodaje ksiądz Nita.