Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-10-15 15:16:17 przez system

Tarnowskie Centrum Informacji najlepsze w Polsce

Tarnowskie Centrum Informacji zwyciężyło w plebiscycie na najlepszą placówkę z zakresu informacji turystycznej w Polsce. Nagrodę przyznano podczas inauguracji targów turystycznych Tour Salon 2015 w Poznaniu 15 października.

Konkurs na „najlepszą it w Polsce” organizowany jest corocznie przez Polską Organizację Turystyczną. W konkursie mogą brać udział wszystkie certyfikowane placówki informacji turystycznej działające zgodnie z zasadami i standardami Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Zwycięzcę wybrała powołana do tego kapituła. Ocenie podlegały przede wszystkim: inicjatywy własne, aktywność na rynku lokalnym, oznakowanie dojścia i dojazdu do placówki, wygląd, funkcjonalność i estetyka jej wnętrza, dostępność dla turystów, w tym niepełnosprawnych, godziny pracy, kwalifikacje pracowników, w tym znajomość języków obcych, jakość, zasięg i kompletność udzielanych informacji oraz zaopatrzenie w materiały informacyjno–promocyjne.

Tarnowskie Centrum Informacji po statuetkę zwycięzcy sięgnęło nie po raz pierwszy. Placówka należy do najlepszych w Polsce od ponad 10 lat. TCI uzyskało tytuł „najlepsze w Polsce” w 2012, 2010 i 2008. Natomiast w 2013 roku TCI przyznano nagrodę w kategorii „najlepsze z najlepszych w Polsce 2013".