Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-11-30 15:15:21 przez system

Tarnowwscy strażnicy widzą w ciemności

Dwa noktowizory, kamera termowizyjna oraz dwa parasole grzewcze pomogą Straży Miejskiej w Tarnowie skuteczniej walczyć z przestępcami i pomagać potrzebującym. - Dzięki temu wyposażeniu możemy działać efektywniej w terenie, w sytuacjach awaryjnych czy ekstremalnych - wyjaśnia Krzysztof Tomasik, komendant Straży Miejskiej.

Noktowizory mają być pomocne w wychwytywaniu sprawców wykroczeń po zmroku. Kamera termowizyjna służyć będzie ponadto do ustalania miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. - Strażnicy będą mogli szybciej odnaleźć człowieka śpiącego w zaroślach, parkach, szałasach czy w pustostanach - dodaje komendant Tomasik.

Parasole grzewcze z kolei będą wykorzystywane przy szczególnych interwencjach miejskich strażników podejmowanych zimą, np. podczas ewakuacji osób z budynku. - Pożar budynku mieszkalnego na ulicy Rolniczej, do którego doszło w październiku, pokazał że takie urządzenia jest niezbędne i pomocne - podkreśla Krzysztof Tomasik.

Na ostatnie zakupy straż miejska wydała około ośmiu tysięcy złotych. Sprzęt sfinansowano z budżetu miasta. Urządzenia będą wykorzystywane także przez Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego Urzędu Miasta Tarnowa.