Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-01-14 14:26:33 przez system

Teatralne ferie w Krakowie

W tym roku Empik przygotował dla dzieci serię wydarzeń inspirowanych spektaklem „Pinokio”. Między 20 a 28 stycznia odbędzie się seria warsztatów, z których każdy poświęcony będzie tworzeniu różnych elementów teatralnej inscenizacji – od masek do scenografii. Zajęcia są bezpłatne, będą prowadzone przez doświadczonych animatorów.

„Pinokio” to znana wszystkim opowieść Carlo Collodiego o drewnianym pajacyku, który pragnął zostać prawdziwym chłopcem. Dzieło było wielokrotnie inscenizowane przez teatry na całym świecie. Podczas warsztatów organizatorzy przybliżą dzieciom m.in. tajniki pracy w teatrze, czy barwne obrazy Tadeusza Makowskiego. Mali scenografowie będą mieli także okazję zapoznać się z elementami włoskiej komedii dell’arte. Za materiały posłużą filc, tektura, a nawet łyżki. To wszystko ma zainspirować dzieci do stworzenia własnych prac. Pod czujnym okiem animatorów powstaną kukiełki, lalki i maski przedstawiające bohaterów „Pinokia”. Zwieńczeniem warsztatów będzie budowa pudełkowej sceny.

Warsztaty będą się odbywały w krakowskich salonach Empik Bonarka oraz Empik Kazimierz. Zapisy pod nr tel. 603 114 165.

Szczegółowy program warsztatów:

Teatralne Inspiracje – spektakl „Pinokio”

Pinokio – Kukiełka
20 stycznia, godz.11:00
Empik Bonarka, Kraków, ul. Kamieńskiego 11
Dzieci nauczą się robić kukiełki z drewnianej łyżki, filcu i tkaniny. Inspiracją będą obrazy Tadeusza Makowskiego „Teatr Dziecięcy” i „Maskarada”.

Kot i Lis – Maska
21 stycznia, godz. 11:00
Empik Kazimierz, Kraków, ul. Podgórska 34
Podczas warsztatów powstaną wykonane z tektury maski kota i lisa, bohaterów „Pinokio”, wzorowane na tych z komedii dell'arte.

Dżepetto – Maska
25 stycznia, godz.11:00
Empik Bonarka, Kraków, ul. Kamieńskiego 11
Podczas zajęć dzieci wykonają maskę, kryzę i czapkę. Inspiracją będzie Pierrot – postać z komedii dell'arte.

Wróżka – Marionetka
26 stycznia, godz.11:00
Empik Bonarka, Kraków, ul. Kamieńskiego 11

W trakcie zajęć marionetka z tkaniny stanie się Wróżką. Inspiracji do jej stworzenia dostarczy Colombina – postać z komedii dell'arte.

Knot – Kukiełka
27 stycznia, godz. 11:00
Empik Kazimierz, Kraków, ul. Podgórska 34
Kukiełka, stworzona podczas zajęć, będzie wykonana z drewnianej łyżki, filcu i tkaniny. Inspiracją będą obrazy Tadeusza Makowskiego „Teatr Dziecięcy” i „Maskarada”.

Scena
28 stycznia, godz. 11:00
Empik Kazimierz, Kraków, ul. Podgórska 34

Na zakończenie warsztatów dzieci wykonają scenę z pudełka, z malowaną scenografią oraz elementami wyklejanymi kolorowym papierem i tkaninami.