Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-12-23 21:09:07 przez system

Ten sam telefon sprzedał… stu klientom

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 24-letniego oszusta, który na jednym z portali internetowych wielokrotnie oferował do zakupu ten sam telefon komórkowy. Telefon został zakupiony przez ponad setkę ludzi.

Od pewnego czasu do policjantów z I Komisariatu Policji w Krakowie zaczęły docierać sygnały o oszuście, działającym na jednym z portali aukcyjnych w Internecie. Na podstawie zgromadzonych informacji policjanci ustalili już dane osobowe ponad 40-stu pokrzywdzonych, którzy zakupili telefon i przelali na konto oszusta kilkadziesiąt tysięcy złotych . Mundurowi ustalili również, gdzie może znajdować się poszukiwany sprawca. W wyniku podjętych działań mężczyzna został zatrzymany na terenie Krakowa.

Internetowy oszust prowadził swój przestępcy proceder od kwietnia tego roku. Na zamieszczanych aukcjach oferował do sprzedaży telefon komórkowy marki iPhone 6. Po zakupie telefonu prosił o przelew gotówki w kwocie ok. 2000 złotych. Oczywiście po zrealizowanym przelewie telefon nigdy nie był wysyłany do nowego nabywcy. Zebrane dowody wskazują, że ofiarą oszustwa padła ponad setka użytkowników portalu.

W mieszkaniu 24-latka policjanci zabezpieczyli umowy, które zawierał oszust z pokrzywdzonymi. Podpisywał je fikcyjnymi danymi ale zdarzały się przypadki, gdzie używał prawdziwych danych.

Usłyszał zarzuty z art. 286 kk, tj. o oszustwo.