Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-05-26 21:55:47 przez system

Theatrum Musicum w Małopolsce

<p>Najlepsze kameralne koncerty i recitale</p>

Ponad 110 koncertów i spektakli, 50 zespołów i orkiestr kameralnych, soliści światowej sławy – tegoroczna edycja Theatrum Musicum zapowiada się bardzo ciekawie. Na melomanów czeka nie lada uczta, bo koncerty będą trwały przez całe wakacje. Najwięcej atrakcji przygotował Kraków, ale ciekawe propozycje mają w zanadrzu też pozostałe małopolskie miasta.

Już po raz czwarty Kraków i Małopolska zapraszają na najlepsze kameralne koncerty i recitale. A wszystko pod wspólną marką Theatrum Musicum.

Turyści, którzy przyjeżdżają do Małopolski na wakacje, często gubią się w masie wydarzeń kulturalnych, które są im proponowane. Podobnie myślę mieszkańcy, którzy szukają pomysłu na spędzenie wolnego czasu. Właśnie dlatego powstał Theatrum Musicum – to nasz wspólny patent, który pod jednym hasłem zbiera najróżniejsze wydarzenia związane z muzyką klasyczną. Jestem pewien, że ta zawiązana 3 lata temu współpraca będzie przynosić coraz lepsze efekty i ubogacać życie kulturowe Krakowa i całej Małopolski.

– podkreśla Leszek Zegzda, który w zarządzie województwa odpowiada za sprawy kultury.

Tegoroczna edycja Theatrum Musicum, wspólnego projektu Województwa Małopolskiego i Miasta Kraków, rozpoczyna się już 4 czerwca w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Będzie okazja odbyć muzyczną podróż do Wiednia wraz z Sinfoniettą Cracovią. To nie wszystko – wśród krakowskich wydarzeń zaplanowano m.in. koncerty na Wawelu, na dziedzińcu Barbakanu czy w różnych lokalizacjach muzeum narodowego. Nie lada gratką jest fakt, że goście Theatrum Musicum będą mogli obejrzeć kameralny dziedziniec Batorego, który nie jest dostępny dla zwiedzających wawelskiego zamku.

Z każdą edycją Theatrum Musicum coraz odważniej wykracza poza granice Krakowa. W tym roku zaplanowano 32 koncerty m.in. w schronisku Murowaniec w Tatrach, w Nowym Sączu, Starym Sączu, Trzebini czy Bieczu.

Pełny harmonogram wydarzeń TUTAJ

Info: UMWM